Vadnoucí květ anturie

Od: Datum: 10.07.12 10:30 odpovědí: 3 změna: 10.07.12 22:39

Dobrý den,

dostala jsem anturii dakotu a začínají mi vadnout květy. Již jsem objevila 2 malé květy, které zvadly. Poraďte prosím, co mám dělat, aby mi květina vydržela a dále již neuvadala. Co navíc dělat s již uvadlými listy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 10.07.12 15:19

Petko, není rostlinka přelitá? Mám tu zkušenost, že u některých rostlin častá /přehnaná zálivka způsobuje usychání a ovadání rostlin. Možná máte odkryté kořínky, které mohou zapříčinit ovadnutí. *klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 10.07.12 21:26

Dobrý den.

Nemáte anturii na přímém slunci? V létě by měla být ve stínu. Místo zálivky je dobré rosit, květináč postavit na keramzit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 10.07.12 22:39
avatar

Dobrý den. Antúrie mnoho přes léto nepotřebuje. Nemá ráda sluníčko, je potřeba jí zastínit. Nemá ráda tvrdou vodu, nejraději dešťovku, zem by měla být, stále vlhká. Rosíme často, pozor ať nepostříkáte květy. Hnojíme jednou, za 14 dní. Poslední, co může být příčinou, je nedostatek vody, uprostřed růžice. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.