Napadená třešen

Od: Datum: 04.07.12 22:28 odpovědí: 5 změna: 05.07.12 22:54

Potřebovala bych poradit s nějakým postřikem na třešen..Objevilo se na ní větší množství chodbiček a okolo nich spoustu obkousaného drobného dřeva..Bojím se, aby jí to ,, nesežralo,,..Poradí někdo co s tím můžu dělat?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 05.07.12 15:03
avatar

Dobrý den. Co bych dělala já? Nevím, zda to není kůrovec, ale vyzkoušejte vše na záchranu. Umyla bych kmen sulkou a jarem, jednou, po hodině znova a sledovala, zda chodbičky budou pokračovat. To je začátek. Nejsem odborník, jen máme hodně stromů, které občas léčím, podle svého. Jen můj názor.

Na internetu jsem našla něco o červech na stromech. http://www.ovocnarstvi.eu/tag/cervi/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.07.12 16:14
avatar

Třešeň může být napadená obalečem. Ty ,,piliny,, u otvorů chodbiček by tomu odpovídaly. Otvory je vhodné očistit a zatřít balzámem. Neuvádíte, na kolik je strom postižený a jak vysoko od země. Nouzově můžete použít smíchané jílové bláto s jemným pískem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.07.12 21:52

Kmen je asi 1,5m vysoký (dále se pak rozvětvuje)..Napadený je ve vrchní části kmene ( přímo na místě kde se rozvětvuje )

Od: viky®
Datum: 05.07.12 22:21
avatar

Kmen je to malý, lehko se dá ošetřit. Snažila bych se zahubit škůdce, který dělá dírky. Postřikem nic nepoškodíte, jen můžete získat. Praskliny a různé rány na kůrách stromů zadělám včelařským voskem, který rány dezinfikuje, podporuje hojení. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.07.12 22:54
avatar

Obaleč bude mít ještě jednu generaci. Na kmeni a v místě rozvětvení udělejte postřik inseticidním postřikem. Já chemii na zahrádce nepoužívám, takže vám neporadím konkrétní přípravek. V prodejně vám poradí. Já bych udělala to bláto s velmi jemným pískem a celý kmen a místo rozvětvení tím natřela. Je třeba jim ucpat všechny otvory, praskliny a poranění kůry. Dle potřeby můžete zopakovat. Chemické, nebo jiné ošetření stromu neodkládejte. Nyní je vhodná v době sucha zálivka a pohnojení, protože strom je už oslabený. Můžete použít chemii a poté i bláto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.