Siran hlinitoamonny na hortenzie

Od: Datum: 04.07.12 20:51 odpovědí: 8 změna: 21.08.12 15:08

Dobry den,pestuji hortenzie a nikdy mi pouze hnojivo urvcene pro modre haortenzie,nesplnilo ucel.az kdyz jsem pridala siran hlinitoamonny,byly opravdu krasne modre.Horsi je,ze siran mi nosil z prace pritel a nyni nemaji a ja nevim kde ho sehnat.navstivila jsem dnes zahradnictvi,drogerii a nic.nevite nekdo,jestli se da treba i objednat na netu?Nevim jestli jsem udelala dobre,ale koupila jsem krom hnojiva i okyselovac pro Rhododendrony a Azalky a nalila roztok k hortenziim.Myslite,ze to pomuze na zmodrani kvetu?Ne ze by se mi ruzove Hortenzie nelibily,ale mam nasazenou radu a par jich jeste pamatuje od lonska modrost,tak bych rada skupinku v jedne barve.Dekuji za radu ,kde sehnat.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lolaprasatkova
Datum: 04.07.12 23:35

Překvapilo mě to,ale udělalo radost.Já letos zkusím tu kávovou sedlinu,jinak spolehlivě funguje kamenec (síran hlinitodraselný).Vím,že moje babička používala ty tyčinky,kterými si děda zastavoval krev,když se řízl při holení.Zapíchala je do půdy kolem rostliny a bylo hotovo.A květy byly modré.Ale prakticky nejsou k dostání.Prý je ale mají občas v DM drogerii.Tak se po nich podívám.Jinak se určitě dá sehnat někde,kde prodávají chemikálie i v jiné formě.Každopádně díky,a ozvu se,jak dopadl ten lógr

http://www.zenamanazerka.cz/c…uzne/pestovani-hortenzii.html

Datum: 05.07.12 14:45

U Hortenzií záleží i PH půdy. Pro růžové květy je Ph 6, pro modré květy 5 - 5,5 Ph. Pokud se změní PH, tak květy mění svůj barevný odstín. Já bych doporučovala to hnojivo Floria pro modré hortenzie. S přípravky na okyselování půdy raději opatrně, pokud s tím nemáte zkušenosti.

doplněno 21.08.12 13:37:

Zkoušela jste použít Profík - modré hortenzie?

Datum: 05.07.12 15:25

Dobry den prave hnojivo Floria jsem zakoupila.A s tim okyselenim,mam fakte ted strach ,jestli jsem jim neuskodila..pro Lolu-take dekuji za radu,cetla jsem to take,ale logru moc neverim,ze by pusobil na zmodrani.Nekdo pise siran hlinitoamonny,nekdo hlinitodraselny.Fakt co si vybrat.Vyzkouseny mam hlinitoamonny,to fakt krasne zmodraly.Koukala jsem vsude ze by se sehnala,ale spis ten draselny,ten nabizeji v Tete v drogerii.Asi se to musi jedno vyzkouset,nikde jsem se poradne nedocetla,jak to ma byt.SAfra,muj muzskej s tim prítom dela a zrovna neni,kdyz mi toho nabizel,nemela jsem hortenzie,pred 3 lety.Nechapu jak v dńesni dobe se tohle tezko shani.mozna jestli by to nemeli,kde prodavaji prislusenstvi na upravu vody v bazenu apod.Dekuji vam obema a preji pekne dny.

Datum: 05.07.12 15:58

Hnojivo Floria na zmodrání květů bych používala. Co jste použila za přípravek na okyselení půdy? Já používám na jiné rostliny síran amonný. Hortenziím při překyselení půdy by jste neměla moc uškodit. Ono záleží, jaké PH měla zemina před použitím okyselovače. Pokud budou nové listy bledé, tak je zemina moc kyselá. Síram amonný okyseluje půdu a svým vysokým obsahem dusíku podporuje růst zelené hmoty. Síran draselný je na dozrání pletiv. Prostředky na úpravu vody v bazénu vám nedoporučuji. Pokud jste okyselovač půdy použila i na růžové Hortenzie, tak můžou květy mírně zmodrat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.07.12 18:45

siran amonny ,no jo chtelo by to hlinitoamonny.asi jsem s tim okyselovacem zpusobila zkazu,uplne mam hruzu,protoze ted koukam ze kvety co jeste nebyly v plnem kvetu,chradnou,okvetni platky ohnute.Hned jsem to sla jeste hodne prolit vodou jesti to pomuze zmirnit.,ale prolila jsem to hadici i vcera po hnojeni a kyseleni.Jdu mrknout co jsem to koupila za hajzl...tak hlasim ze take Flortia,okyselovac i hnojivo na azalky,ale pisi i jine kyselomilne.hlavni je ze jsem ted koukala na kvety a zdaji se,ze se davaji do kupy,uz nejsou ohnute,pekne se narovnali i okv.listkysuchem to ale nebylo..Ma prset ,tak snad to bude O.k.Ale priste budu opatrnejsi.

Datum: 06.07.12 08:53

Dobry den,tak jenom jeste ze jsem se docetla ze to snad jedno,zda se pouzie bud-Siran hlinity,Siran hlinitoamonny,Siran hlinitodraselny.objedu holt drogerie,docetla jsem se ze v Tete by snad meli mit.Hportenzie jsou zatim v pohode,ale vypadaly hrozne.

Datum: 10.07.12 09:21

Záhradníci najčastejšie používajú amonnohlinitý kamenec alebo síran hlinitý.
Farba hortenzie súvisí s pH pôdy a obsahom hliníka v pôde. V kyslej pôde sa tvoria modré kvety. Pôdy s vyšším pH ružové kvety alebo naružovelé. Biele nie sú ovplyvňované hodnotou pH. Je tiež potrebné raz za čas doplniť čistú rašelinu. Pestujú sa na slnku alebo v polotieni v priepustných a výživných pôdach.

Datum: 21.08.12 15:08

Dekuji, tezko se shani.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.