Jaká je velká nenáročná třešeň

Od: Datum: 01.07.12 20:02 odpovědí: 4 změna: 07.07.12 12:39

Chci zasadit na zahradě strom-třešeň je pravda,že musí být 2 třešně prý nejsou samosprašné/či jak?/?Nevíte,kde koupit,aby byl stromek,už trochu větší a né nějaký proutek?Prostě,aby se pod něj dala dát brzo lavička *ua*né stačí jestli existuje nějaká rychle rosoucí odrůda.Děkuji mějte se krásně

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 01.07.12 20:13

Dobrý večer.

Větší stromek koupíte v zahradnictví ve Vašem okolí. Doporučuje se zahradnictví co nejblíž místa pěstování. Prodávají tam stromky, kterým se v příslušné oblasti daří.

Opylovací systém není u třešní jednoznačný. I když v blízkosti roste třešeň, nemusí být vhodným opylovačem. Obvykle jsou všechny druhy u nás pěstovaných třešní cizosprašné. Doporučuje se naroubovat na jednu větev do koruny opylující odrůdu.

Druh třešně vybírejte i podle období dozrávání plodů(rané, středně rané a pozdní).Rané druhy třešní nejsou náchylné na napadení vrtulí třešňovou.Nejranější jsou srdcovky, doporučuji Winklerovu ranou.*slunce*

Ohodnoceno: 1x

Od: vikyŽ
Datum: 01.07.12 22:18

Dobrý den. Máme chrupky, jen jednu třešeň, nepotřebuje druhou, aby plodila. Třešně dozrává nyní, krásná, pevná, červená,až tmavá, šavnatá, velmi chutná. Na obrázku jsou naše třešně, ty tmavé plody, jsou z obvodu koruny, ty světlejší jsou uvnitř stromu. Třešeň, jako strom máte takový, jaký si ho budete pěstovat. Nechtěli jsme vysoký strom, který bude mít plody nahoře u nebe. Když naše třešeň dorostla na výšku, kterou jsme chtěli, tak jsme hlavní větev, která šla nahoru do nebe, začali stahovat do boku. Natrhaná třešeň, vydrží hodně dlouho v lednici, na zavařování, je krásně tvrdá, hodí se i na zmrazení.

Růst stromu: Strom poroste tak rychle, jaké mu dáte podmínky, vodu, hnojivo, postřik na jaře, před květen a pak hlídat mšice. Já bych doporučila chrupky. Jen můj názor.

Datum: 04.07.12 19:44

Také doporučuji rannou odrůdu, třešně nejsou červivé. Jsou i odrůdy samosprašné. Pokud chcete dávat pod třešeň lavičku, tak to by jste musel mít vysokokmen. Plody jsou poměrně vysoko a hůře se trhají. Já bych volila polokmen na podnoži ptáčnice. Tvar a výšku koruny budete udržovat řezem. Snad bych doporučila odrůdu Favorit. Mám jí na zahrádce, polokmen, roubovaná na ptáčnici. Kupovala jsem jí před 3 lety na podzim jako 1 metr vysoký stromek a nyní už má výšku více jak 3 metry. Vybírejte pečlivě podle odrůdy a na čem je naroubovaná.

Datum: 07.07.12 12:39

Existujú druhy cudzoopelivé aj samoopelivé a v druhom prípade by ste nepotrebovali vysádza na záhrade 2 kusy. Postačí ak má sused tiež čerešňu. Poradi by Vám mali v záhradníctve alebo v ovocnej škôlke, kde predávajú mladé stromčeky aj staršie. Najlepšie však u osvedčených predajcov.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.