Co proti antraktóze rybízu

Od: Datum: 30.06.12 10:43 odpovědí: 1 změna: 30.06.12 12:11

Koupil jsem mladé výpěstky stromkového rybízu, ale jsou zasaženy antraktózou. Mšice to nejsou. Může se i v současné době stříkat na list a jaký přípravek koupit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.06.12 12:11

Dobrý den,

tato choroba je známá i jako pakustřebka rybízová. Od června vznikají na listech rybízů a angreštů žlutozelené, ostře ohraničenéaž 3 mm velké skvrny. Počet skvrn se zvětšuje a skvrny splývají. Silněji napadené listy žloutnou, hnědnou a opadávají. Často dochází k úplnému předčasnému opadu listů a to ještě před uzráním bobulí Napadené rostliny jsou oslabovány, bobule na nich špatně vyzrávají a keře či stromky snadněji namrzají. Antraknóza patří k nejzávažnějším houbovým chorobám červených a bílých rybízů a angreštů.

První ošetření se doporučuje před květem, další jedno až dvě ošetření (podle nebezpečí šíření a zejména průběhu počasí) pak po odkvětu v intervalech 1 až 2 týdny. Já s tím bojuji každý rok, pokud neošetřímpřed květe, většinou je už pozdě. Ale zkuste to, třeba ještě úrodu zachráníte. Záleží, jakou odrůdu angreštu máte. U nás už angrešt prakticky dozrává.

doplněno 30.06.12 12:14:

Doplňuji: u nás už rybíz i angrešt prakticky dozrává.

Přípravek na postřik: Dithane dg (jakýkoliv fungicidní)


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.