jak pěstovat oleandr?

Od: Datum: 27.06.12 13:33 odpovědí: 5 změna: 01.07.12 00:43
Prosím o radu jak správně pěstovat oleandr. Mám ho již leta, vyroste do výšky i kvete ale výhony jsou slabé bez opory se ohýbají. Jaké použít hnojivo a jak často?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: slavka*
Datum: 27.06.12 16:29

Aby výhony zesíleli, je potřeba je ze začátku zastřihnout, klidně 20cm nad zemí.Jestli že je už starší a vytáhlý, tak zastřinhěte jen nekteré a příští rok zbytek . Já hnojím běžným hnojivem na kvetoucí rostliny např Kristalon tak jednou za týden.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.06.12 16:45

Oleandr se pěstuje během léta na plném slunci jako kbelíková rostlina. Vyžaduje hodně slunce.k růstu a kvetení potřebuje hodně vody a živin.Zalévám dešťovou vodou a hnojím Kristalonem (1 týdně).Bohatěji kvete ve skleníku nebo v zasklené verandě. Připomínám, že celá rostlina je velmi jedovatá.

Oleandr po odkvětu velmi silně seřízněte, jinak by rostlina ztratila . Nové výhony chraňte, protože na nich se na podzim tvoří nové ní pupeny pro kvetení v následující léto. Oleandr nejlépe přezimuje na chladném a světlém místě (minimálně 5°C), v téměř suché zemin.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarka01*
Datum: 01.07.12 00:43

opravdu delam to jak ta prvni odpoved a dari se mu*slunce*chce opravdu hodne slunicka,a dost vody.*placni* Jarka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peroma
Datum: 27.06.12 21:55

Přihnojuji Kristalon pro plod a květ již léta a osvědčil se mi. Možná že byste mohla trochu zastřihnout výhony,aby zesílil.Důležité je dobré zimování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostlinkycz*
Datum: 29.06.12 10:11

Oleander je rastlina, ktorá vyžaduje slnečné miesto na terase, počas leta dostatok vody a tiež vyžaduje strihanie v jarnom období aby rastlina celkovo spevnela a vytvorila pevnú korunu. Výchovný rez môžete vykonať kedykoľvek. Môžete ostrihať slabé, odkvitnuté výhony. Dôležité je pevnosť v kmeňovej časti, pokiaľ ho pestujete ako stromček. Hnojivo môžete použiť rovnaké ako na balkónové rastliny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.