Túje - doporučíte podsypat mulčovkou?

Od: Datum: 26.06.12 14:18 odpovědí: 5 změna: 29.06.12 10:11

Zdravím,

mám nové túje (vysázené letos na jaře) a zatím se jim daří.

Je dobré je podsypat mulč. kůrou nebo můžou růst i v trávníku?

Díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.06.12 14:29

Pokud se jim daří, nechte je ´tak´...

Datum: 26.06.12 14:35

Pokud jsou čerstvě vysázené,tak je půda vypletá.Plevel jim neslouží,a je potřeba okolo kyprit a zalévat.Mulč to rozhodně zjednoduší.

Později půdu samy zastíní a mulčování už potřeba nebude.

JABRAKA

Od: viky®
Datum: 26.06.12 14:36

Dobrý den. Mulčovanou kůru thújím můžete dát. Můžete také dávat piliny. Thúje, když jsou starší, mají kořeny venku, tak jim dodáváme piliny, ty drží thújím vláhu. Jen můj názor.

doplněno 26.06.12 14:37:

Když chcete mít zdravé thúje, potřebují dost vody.

doplněno 26.06.12 21:29:

Když zajedete někam na pilu, požádáte o pytel pilin na zahrádku, dostanete je zdarma. Velký PVC pytel pilin, stačí na 30 tújí. Piliny mají tu výhodu, že se vám změní na kvalitní zeminu. Dovolím si dát obrázek pilin, po letech. Zde v tomto lese, není ani deko země,( zem je asi 50 cm dole) je to 16 valníků pilin, stromům to svědčí. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.12 17:47

Bože chraň! Nedělejte to!
Tuje opadávají, a ty suché části budete velmi pracně z mulčovací kůry odstraňovat! Ručně je to hrozná práce a třeba vysavač bere i ten mulč.
Moje zkušenost, nechal jsem se k mulčování pod tujemi přesvědčit manželkou. V tomto případě neměla pravdu!
A po kolenech lézt nechce!
doplněno 26.06.12 17:52: Ty piliny od viky jsou lepší nápad. Na jaře pohrabete piliny i s tím, co spadlo a dáte do kompostu. Nové piliny jsou lacinější jak nový mulč...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.06.12 10:11

Pokiaľ máte vysadený živý plot, mulčovanie sa doporučuje, nakoľko má svoje výhody. Zabraňuje rastu burinám, samozrejme ak sú vysadené aj do textílie a dobre drží vlhkosť. Pokiaľ ich chcete pestovať v trávniku, samozrejme sa to dá ale kosenie je potom okolo nich komplikovanejšie. Musíte počítať s ostrihávaním pomocou nožníc alebo používať krovinorez, ktorým môžete mladú výsadbu aj poškodiť. Nevieme aký druh tují ste vysadili, ale ten opad nie je markantný, takže kôre určite neublíži.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.