Pěstování libečku

Od: Datum: 24.06.12 17:30 odpovědí: 11 změna: 18.07.12 09:38
Hezkou neděli přeji.Poprvé pestuji Libecek.V květináči neboť by mi ho v zemi slimaci sežrali.Zalivany je dostatečně,neroste a zřejmě proslýchá.Můžete mi poradit co s ním.Díky moc.
doplněno 24.06.12 17:32: Prosýchá;) jo a kam ještě.do stínu nebo slunce.Mám ho od května.
doplněno 24.06.12 18:00: Pod listama jsem našla malý broucky velikosti zrnka krystal cukru se zlatavym nádechem.Lístky jsou semtam děravý.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pc*
Datum: 24.06.12 19:03

dobry den ja ho mam na zahrade ,je stale na slunci ,skoro nezality jen destem ,mam ho asi 1,5m vysoky ,a zadna zvlastni pece,roste jak pominuty nestacim zkracovat ...

Datum: 24.06.12 19:15

Pěkný den i Vám. Krkovičko, vyhoďte ho. Podle mne nemá smysl se s tím dále piplat, pokud to napadl nějaký "neřád" a vypadá opravdu nevábně. Ať Vám někdo ze známých vyryje ze své zahrádky jiný. Každému v okolí libeček roste o stošest a neví pomalu, co s tím. Je to jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Od: krkovicka*
Datum: 24.06.12 20:41

To máte asi pravdu.Moje pěstování je pokus-omyl:-D Děkuji
doplněno 24.06.12 20:44: Vypadají jen napadené lístky .Stonky jsou zelené.Když patří do polévky nemuzu ho stříkat jedem.
Od: ron*
Datum: 24.06.12 21:17

Dobrý den.

Možná bych mu ještě dala šanci.

Zkuste z květináče přesadit na záhon. Předtím ale ostříhejte všechny listy. Zalévejte a třeba vyraší zdravý libeček.

Za pokus to stojí.

Datum: 24.06.12 21:25

Já mu tu šanci dámale jen pokusně.Možná že se chytne a bude to dobré.Maximálně si pošmáknou slimouši.
Datum: 25.06.12 08:08

Teda, Krkovičko, nevím, co se s tím Vaším libečkem děje. Já ho mám už asi 10 let, u garáže, žádné extra podmínky, hodně sluníčka. A bují a bují. Už jsem z něj několika známým odkopla a vůbec mu to nevadí. Právě včera jsem sestříhala květy, které rostlinu zbytečně vysilují. Klidně nabízím ZDARMA listy, i sušené, nebo zdravý odkopek. Ale to byste si musela přijet na Pardubicko. Nic za to nechci, mám radost, že se mu u nás tak daří. :) Jaga.

Datum: 25.06.12 08:52

Taky nevím co sním je.Povazuji ho za plevel a nenáročný.Dvakrát byl ve vař. bramborách a v polévce a včera po týdnu jdu stříhat a tohle:D kdyby mi někdo odpověděl co ho to žere a čeho se do příště vyvarovat...budu vdecna.Sousedcina dcera je u pana Větvičky ten by poradil! Myslela jsem že se někdo s tím už setkal a všichni naopak pisete že chodite na něj s kosou:D
Datum: 25.06.12 09:27

Krkovičko, to co tam máte je choroba - septoriová skvrnitost, ale postřik nedoporučuju - asi by se mi pak eklovalo dát si to do polévky. Mívám to na libečku také, je to choroba typická pro sušší teplejší oblasti republiky - stačí ostříhat a spálit napadené listy, mladé, které vyrostou pak už tak napadené nejsou, ne tolik.

Datum: 25.06.12 16:21

Také jsem to měla loni na listech. Jak píše Limetka ostříhat a já bych to vysadila ven, až zakoření trochu přihnojila cereritem, a myslím, že obrazí. Vždyť je to jinak plevel. Já ho venku střihám tak dvakrát za léto, on pak obrazí zase mladými lístky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.07.12 13:54

Libeček ani po měsíci nevypadá že se vzpamatoval.Přesadila jsem ho,ostříhala,přihnojila a je zakrnělý a nejspíš tenhle rok je po něm:(
Datum: 18.07.12 09:38

Tak ho postříkejte a letos ho nedávejte do polévky, třeba vyzdraví a příští sezónu bude OK - mám to letos taky tak mizerné, asi blbý rok.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.