Sloupovitá jablon - jak ji stříhat

Od: Datum: 22.06.12 06:14 odpovědí: 3 změna: 26.06.12 14:40

Již třetím rokem máme sloupovitou jablon asi 1 metr vysokou a letos se ve špičce rozdvojila.Poradí mi někdo zda nechat či jeden výhon uříznout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 22.06.12 06:48

Dobrý den.

Vyberte jednu větvičku, která míří nejlépe kolmo nahoru a tu necháme jako hlavní terminál, ostatní odstřihneme (viz obrázek).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 07:57
avatar

trošku bych oponoval, v zásadě ne, postup je správný, ale stačí tu druhou jen snížit, nemusí celá pryč. Čím víc se bude držet zkrátka, tím víc ta jabloň bude "zlobit" a to se jí zkrátí věk. Termínál musí být vždy nejvýš, ostatní větve by měly být o 10cm nižší... což je v tomhle případě hodně :)

Tu druhou bych zakrátil za 3. pupenem... snad tam vznikne výškový rozdíl alespoň 5 cm... a vlastně všechny postraní větvičky kraťte za 3. pupenem, i teď v létě. Mrkněte na téma "letní řez jabloní" a uvidíte, že je výhodný zvláště u sloupovitých.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.12 14:40
avatar

Nákres je trochu zkreslující.Kmen nezůstává holý,ale měl by být porostlý plodonosným obrostem do šířky asi 30 cm.Terminál se i z dvojice zvolí libovolně,asi ten silnější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.