Co na živý plot? Thuja nebo Cypřišovec?

Od: Datum: 19.06.12 23:09 odpovědí: 5 změna: 20.06.12 08:15

Zdravím,

budeme dělat živý plot. Jetšě nejsme definitvně rozhodlí, jestli thuje smaragt nebo Cypřišovec...Můžeme mi z vlastních zkušeností poradit? Budou na slunném místě, půda spíše jílovitá, na rovině. Jaké jsou + a - obou těchto stromků? Samozřejmě bych chtěla co nejmenší údžbu...U thují mám strach aby mi nezrezivěly ( nezhnědly ). . Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 19.06.12 23:16

Cypřišovec je lepší než tůje. Rychleji roste, 60-90cm ročně, je mrazuvzdorný a snáší na rozdíl od tůjí i sušší stanoviště i horší půdy. V zimě si cypřišovec udržuje příjemně zelenou barvu.Tůje hnědnou.

Jinak je velmi vhodný habr. Neopadává, takže stejně jako jehličnany tvoří nepropustný plod celou zimu. Opadá až na jaře s novým listím. Rychle roste, snese jakýkoliv střih.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 20.06.12 00:19

souhlasím,,hlavně ta rez tam není tak aktuální..Neopadává.. Z habru je zase moc listí.. a zbytečná práce ,,tedy pro mne.už se straním listnatých porostů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 20.06.12 08:11

Habr je opadavý .V zimě to je takové roští ve kterém chrastí suché listí podobně jako na dubu.Ne všechny listy si podrží přes zimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 20.06.12 00:36
avatar

Dobrý den Nikol. Máme stěnu z thují, (30 kusů) nestěžují si, jsem spokojená. Ale viděla jsem stěnu z Cypřišovce, ta je lepší. Kdybych zakládala novou stěnu, zvítězil by Ciřišovec. Druhou stěnu máme ze smrku, ( z náletových) ta je také pěkná, hustá a vysoká. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.12 08:15
avatar

Máme plot z thůjí a jsme spokojeni. Dvakrát ročně střiháme, přihnojujeme cereritem. Když se střihá, tak nerezne, jen vevnitř, ale to je u thůjí normální. Přikládám ukázku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.