Jak pěstujete petúnie?

Od: Datum: 11.08.13 13:07 odpovědí: 7 změna: 13.08.13 11:11

Dobrý den, vždycky koncem dubna až začátkem května si koupím malé sazeničky petúnií do truhlíků na okna. Zasadím je po 3 - 4 kusech, vhodně zkombinuji barvy, zalévám a občas hnojím Kristalonem. Až potud je vše v pořádku, ale dál mě to trápí. Petúnie pokaždé vyženou dlouhé klacky a dopadne to tak, že tyto třeba půl metru stonky jsou plné odkvetlých květů, suchých listů a na konci se smutně třepetá jeden či dva květy. Je to ošklivé. Slyšela jsem radu - tyto stonky krátit, ostříhat, aby se rostliny omladily a začaly pouštět nové květy na krátkých větévkách. To se mi ale také nelíbí, když ostříhám všechno, nezůstane mi v truhlíku nic kvetoucího, než pár listů a nevím, jak dlouho to potrvá, než se ostříhané rostliny zase zmátoří a začnou znovu kvést. Jak udržujete své petúnie vy, aby to hezky kvetlo a nebylo to jen plné klacků bez květů? Díky všem.:D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.13 13:23

Já je hned koupené zaštípnu a jakmile poporostou bez milosti zaštípnu znovu , tím se pěkně sazenice rozkošatí- je fakt , že kupuji ale surfínie ,protože petůnky nechutně lepí, když vyštipuji odkvetlé květy .A mám vyzkoušeno, že petůnky častěji napadají nějaké choroby.;)

doplněno 11.08.13 13:30:

tady jedna z mnoha kvete docela naplno

Ohodnoceno: 2x

Od: pacourek*
Datum: 11.08.13 13:24

Babuško nic jinného nezbývá než odkvetlé květy ostříhat i se stonky

Od: alik®
Datum: 11.08.13 19:34

Pěstuji také petunije a zaštipuju je průběžně jak obírám odkveté květy. Tím pak nejsou tak vyčouhlé a pořád kvetou.Nechce to je nechat přerůst. Pak opravdu nezbývá než je teď v srpnu sestříhnout a ony opět obrazí a pokvetou. Je fakt, že letošní počasí pro petunky není nic moc.Surfinie jsou lepší v tom, že se nemusí obírat odkvetlé květy.

Od: evelynx
Datum: 11.08.13 22:43

Já petúnie skoro nehnojím, jen je hodně zalévám a zaštipuju suché květy, a stejně kvetou i rostou jak vzteklé. Pro mě jsou to snad jediné nezničitelné kytky na balkon.

Myslím, že byste měla šlahouny zaštipovat hned, jak dorostou na velikost, která vám stačí - uštípnete o pár centimetrů víc, aby se mohly rozkošatit, a jen ty šlahouny, které to potřebují. A kdykoliv jdete kolem, otrhat odkvetlé květy. Tím kytku podpoříte v dalším kvetení.

Já si letos v Obi koupila takovou tu sadu deseti sazeniček ve výlisku, vybrala jsem si plnokvěté petúnie, a kvetou strašnou spoustou nádherných květů, a šlahouny dělají znatelně menší než jiné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.08.13 06:34

Moje chyba je v tom, že zkraje, když se košatí a začínají kvést, je mi líto je zaštipovat. Říkám si: To bude květů, byla by to škoda. Ale ony se vytahují, rostou ty šlahouny a výsledkem je něco ošklivého, dlouhého, rezavého, se 2 květy na konci. Tak vám děkuji, asi to ostříhám teď. Všechno. Koncem srpna jedeme s dědou na dovolenou, syn má pečovat, ale jak ho znám, tak si s tím moc lámat hlavu nebude. Tak mu aspoň ušetřím práci. Dík za vaše rady. *slunce*Zdraví Jaga.

Datum: 12.08.13 15:17

Jago, to jsem ráda, že ses zeptala, protože já mám úplně stejný problém. Vždycky pěstuji muškáty a s petunkami jsem si vůbec nevěděla rady. :( Takže je zaštípnu. Když odkvetou, seberete jen květ, nebo uštípnete i s kalíškem nebo i se stonkem?

doplněno 13.08.13 16:30:

Žádná paráda! *plac*

Od: myse®
Datum: 13.08.13 11:11

s kalíškem... aby se netvořil semeník a nevysilovala se kytka a kvetla dál... vždy s kalíškem...Já taky raději muškáty proože nedají tolik práce a vydrží i d隍 a bouřky...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.