Mšice na švestce

Od: Datum: 19.06.12 12:21 odpovědí: 1 změna: 19.06.12 15:03

Dobrý den - s odstupem doby jsme po příjezdu na parcelu zjistili, že máme poškozené stromy švestek. Zdálky to u slivoní vypadalo na téměř totální opadání listů- jako ze sucha. Švestka je zase celá olepená. Zblízka jsme zjistili výskyt mšic, u švestky ještě takové broučky, něco jako larvy mandelinky. Je jasné, že je po úrodě. Ale dají se ještě zachránit stromy? Jak postupovat, co máme dělat? Co event. dělat ještě teď preventivně u broskví, aby to na ně nepřeskákalo? Nikdy jsme nic podobného neměli. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 15:03

Švestky letos mšicemi hodně trpí - mšice postříkejte třeba přípravkem Pirimor, mělo by to zabrat. Kmen můžete natřít kolem dokola lepem (prodává se v hobbymarketech), aby si tam mravenci nenosili další mšice. Co se týče těch larviček, budou to asi larvy slunéček, které se mšicemi živí - švestce od nich žádné nebezpečí nehrozí, ba naopak, pomáhají. Preventivně bych u broskví nedělala teď nic, jen hlídat a pokud se mšice vyskytnou ve špicích letorostů, pak také postříkat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.