Co přírodního na slimáky?

Od: Datum: 16.06.12 08:55 odpovědí: 12 změna: 19.06.12 15:11

Dobrý den, co používáte přírodního proti slimákům? Chemii nechci. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 16.06.12 09:10

Už se to tu řešilo mockrát...Otázkou je,co s nimi chcete udělat.jestli zabít,tak je v podstatě jedno jak to uděláte.Jedna z variant je vyzbírat a pak je třeba někde vysypat.Kde,to už je na Vás...

doplněno 16.06.12 10:48:

babajaga,ať čtu svůj příspěvek tam i zpátky,nikde tam nevidím radu aby dotyčná vysypala slimáku u Vás nebo k nějakému sousedovi...Nesmíte lidi tak podezřívat.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 10:01
avatar

Takovou sousedku bych tedy nechtěla. Doma by je vysbírala, vysypala někde poblíž nás a celé to nadělení by přilezlo k nám. Kromě chemie někdo slimáky solí. Ale ochránci tvrdí, že se slimák v bolestech rozleptá a že to není humánní. A NaCl je vlastně také chemie.

Viděla jsem ale i daleko horší postupy, než solení. Napichování slimáků na zaostřený drát, takovou hůlku. Samozřejmě, nepřežili. Jeden zahrádkář je tak nenáviděl, že je strkal do plastové láhve, tu zašrouboval a nechal ji na slunci, aby se slimáci uškvařili ve vlastní šťávě. Říkal tomu, že je "trestá", ale nelíbilo se mi to.

Snad nejbezbolestněji jsou slimáci usmrceni, když se v rukavicích sesbírají do kbelíku a zalijí vařící vodou. Konec přijde okamžitě.

Nechci to zakřiknout, ale po těch invazích v minulých letech, je zatím letos skoro nemáme. Kéž by to vydrželo. /to asi ty mrazy/. *palec*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.06.12 10:05

Sůl, ale co až to bude prosolené. Ale jak to pak vypadá. Jinak Ferramol, slimáci zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 16.06.12 10:07
Důlek do země a do ní zabudovat misku kde nalijete pivo.Prilezou a utopí se.jeden slimak za noc dokáže se doplatit až 100m.Může klidně z vedlejší zahrádky.Dále vlasy,chlupy v záhonů,skořápky(nadrcene )A u nas platí jediné sběr.Nenechat mrtvého ležet-přilákate Je.jsou to kanibalove.Vyhodit do popelnice.měla jsem v trhlinu bylinky.Tak 30cm nad zemí.Truhlik jsem obehnala měďenym drátem.Když se plazí,drátku se vyhnou.Vadí jim a dráždí je.Drát jsem musela často měnit.
doplněno 16.06.12 21:01: Když už se tu bavite o granulich tak při požití psem jsou vysoce jedovatý.Pes na otravu umírá v neskutecnych bolestech do půl hodiny.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 10:08
Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 16.06.12 10:50
avatar

Dobrý den. Co děláme proti slimákům? Večer kolem deváté, uděláme pochod s kyblíkem po zahradě. Jsou místa, kde víme, že budou, studna, sklep, septik. Kde víme, že žádný slimák není, je lesík a zem kolem, kde je jehličí a jsou navezené piliny. Co sebereme jde do popelnice. Každým rokem na jaře, přidávám do záhonů piliny (z pily). Stačí jeden velký pytel z PVC. Tam kde jsou květiny, jahody, nyní i kolem okurek. Motyčkou trochu dostanu do půdy, zbytek poházím kolem. Nikdy slimáci nejsou tam, kde jsou piliny. Naše vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 11:14
avatar

Vyzkoušela jsem úplně všechno. Písek, skořápky, popel, sodu, vápno, misky s pivem, zakopané lahve s vodou. Nepomáhalo vůbec nic. *plac*Díky obrovské nenávisti jsem popadla nůž a několikrát za den zahrádku obešla, každého jsem přeřízla a nechala na místě. Nikdy jsem druhý den neviděla mrtvolky. Nevím, jak je to možné, ale je to tak.*cert*K jedu jsem se nikdy nedostala, protože myšlenka na kočky, které se toulají všude a naše a sousedovic pejsky nevyjímaje, mě odradila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 16:09
avatar

Při velkém výskytu slimáků je nejlepší ranní a večerní sběr. Večer několikrát obejdu s nůžkami zahrádku a slimáky přestříhám na polovinu. Do rána je další slimáci sežerou. Jak píše babkazov, tak slimáky při přemnožení neodradí nic. Mám v řadách hodně vysazených zahradních borůvek, které jsou obsypané pilinami ve výši asi 15 cm. Bohužel ani ty piliny nejsou pro ně nějakou překážkou. Po suchých jim lezení jde hůře, ale jsou tam. Jakmile piliny zvlhnou, tak do nich dokonce zalézají před sluníčkem. To je moje zkušenost. Solení nedoporučuji.

doplněno 16.06.12 19:22:

Jirbar, také ho kupuji. Používám ho pouze do zeleninových a květinových záhonů, v trávníku ničím slimáky mechanicky. Velké balení vyjde ale levněji, souhlasím s vámi. Nevím, proč lidé tento přípravek zavrhují. Granule jsou neškodné, namočení po dešti nebo zálivce jim nesnižuje účinky a slimáci po sobě po uhynutí nezanechávají odporný sliz. Nažraní zalezou a uhynou. Jsem velmi spokojená. Tazatelka chtěla pouze přírodní způsob na hubení slimáků. Pokud granule vyzkouší, tak snad bude také spokojená. Jenom ještě mohu poradit, že velmi časté sečení trávy silně omezí výskyt slimáků. Manžel na mé přání již vloni začal sekat trávu ,,až na hlínu´´ a výskyt slimáků se velmi snížil. Nemám trávník na ozdobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.06.12 18:59

Tohle není jed ale hnojivo. Jedovatý je prodejce neboť kupuji za 205 Kč

http://eshop.skudci.com/slimaci/neudorff-ferramol-1kg

doplněno 16.06.12 20:44:

Taky si může pořídit ježky či kachny. Slimáci vylézají nejvíc tak v 10 večer to ježkovi vyhovuje a kachny taky třeba odnaučí chrápat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 16.06.12 21:41

Zdravím,

jediné co opravdu účinkuje jsou granule Ferramol. Stačí trochu obsypat záhony a slimáci po pár dnech zmizí.

Dokonce po nich nejsou vidět zbytky plné slizu jako při slolení nebo půlení. Mám vyzkoušené, že tyto granule vydrží i v deštivém počasí a jsou bezpečné i pro domácí zvířata.Jsou na přírodní bázi - obsahují železo, které je běžně volně v přírodě.

Většinou mi na jednu sezonu stačí 1-2 balení granulí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fram
Datum: 19.06.12 10:04

Žádný slimák se mi ještě letos na zahrádce neobjevil*palec*, nějak se zpozdili, loni jsem vždy 2 večerní hodiny (po setmění) věnovala pocházení a sběru, házela jsem je do potoka, kdyby nějaké ryby...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 15:11

Tanjo, úplně přírodní je použití parazitické hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita - obchodní název Nemaslug, nevím, jestli jsou běžně v prodeji, já je kupuji tady www.biocont.cz a je fakt, že další dva roky je pokoj a úplně bez chemie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.