Mšice na paprikách - jak na ně?

Od: Datum: 12.06.12 16:10 odpovědí: 6 změna: 31.07.12 22:28

Ahoj,

poradí mi prosím někdo čím zlikvidovat mšice na paprice, mam strach aby mrchy neskocily i na rajcata, okurky atp.

Preferuji ale nějaky řešeni bey chemie, stříkat se mi to moc nechce :( Co vykouření skleníku? Jestli pomáhá tak čím a jak na to?

Díky Míra

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.12 17:00

Ve skleníku můžete použít preparát Aphidius colemani - parazitickou vosičku - webové stránky www.biocont.cz Je to bez chemie a funguje to, jen ne tak rychle jako chemický postřik.

Datum: 12.06.12 22:33

Nebo bio prostredek Rock Efect.Ochrana rostliny je tedy kratce,ale mutze se pak i konzumovat.Letos tedy msice radi,mela jsem obalene vsechno.

Od: evauff
Datum: 31.07.12 22:28

Rock effect jsem letos použila a byl to děs. Nechala jsem se opět nachytat na reklamu v TV a líbila se mi opravdu krátká ochranná lhůta.Vše bylo celé oblepené -asi tím olejem, části plodů i rostliny jsou nyní asi po 1 měsíci po postřiku začernalé, asi nějaká plíseň- a z plodů to jde špatně omýt. Rostliny tak nějak přestaly růst- vůbec se jim nedařilo, i vzhedově vypadaly bídně. Stříkala jsem tím 2 x za sebou po několika dnech, ve skleníku to hnusně smrdělo. Ale musím říct, že se mšicím po postřiku dařilo opravdu výborně, byly tak nějak v pohodě. Byly obaleny tím olejíčkem a další jiné postřiky na ně moc nemohly. Z tohoto postřiku-jedno velké zklamání a to pěstuji papriky mnoho let, doposud se mi dařilo. Hnojím kvašenými slepičáky a papriky i jiné rostliny mám vždy v dobré kondici.

Od: polinek*
Datum: 13.06.12 00:05

Já používám Mospilan,,,ale také můžete mýdlovou vodu .Mšice na okurky nejdou ,ani rajčata.

doplněno 13.06.12 13:19:

,,Ony ty babské rady jsou jako Alpa na zlámanou nohu ,chvilku se ztratí a opět se ukáží. Také jsem to kdysi dělala ,ale boj jsem prohrávala ,,,jak cigarety a i to mýdlo a jiné... Pokud máte hodně mravenců tak je to na ,,,,,

Od: ar*
Datum: 13.06.12 00:28

Předem říkám nejsem žádný Mičurin a není to moje hobby, ale panimáma si vždycky když se potřebuje zbavit mšicí a podobné havěti, veme odemne vajgly od cigaret a nechá to dva dny namočené. Pak to rozprašovačem postříká a ono to funguje.

Aspoň k něčemu je ten zlozvyk dobrý.:)

Od: viky®
Datum: 13.06.12 01:15

Dobrý den. Na mšice ve skleníku můžete vyzkoušet Jar na nádobí. Vyzkoušela jsem na třešni, která byla hodně napadená mšicí. Do 1 litru vody jsem dala 1 štamprle, Jar. Dole pod papriky dáte na zem pomačkané noviny, které mšice zachytí. Jak budete rozprašovačem stříkat, mšice to úplně smyje dolů. Mšice i Jar, zachytí dole noviny. Pak můžete vodou vše zalít a papriky budou čisté. Původně jsem dostala radu, ať vyzkouším mýdlo, je dobré, ale Jar je rychlejší. Jen můj názor.

doplněno 01.08.12 17:57:

Četla jsem si noviny a čtu, jak je to s tabákem a mšicema. Tabák se má vařit, pak cedit, teprve potom ředit a postříkat mšice. Je tam babská rada i na slivušky.

http://prozeny.blesk.cz/clane…-jak-na-msice-a-svilusky.html

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.