Jakou rychle rostouci popinavou rostlinu?

Od: Datum: 09.06.12 15:02 odpovědí: 20 změna: 10.06.12 21:08

Dobry den potrebuji nejakou nenarocnou rychle rostouci popinavou rostlinu aby mi oblezla cca 9m dlouhou a 4m vysokou zed.Premyslel jsem o brectanu ale nevim jak rychle roste

predem diky za rady

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 15:30

Máš v podstatě tři možnosti.Trvalý porost vznikne z břečťanu(Hedera Helix),Přisavník tříprstý (Parhenocissus Tricuspidata), nebo přísavník pětiprstý(loubinec) Partenocissus quinquefoli.

Jinak lze použít na léto některé popínavé fazole či svlačec.

JABRAKA

Od: martinxx1
Datum: 09.06.12 15:33

no asi dam ten prisavnik,ale na podzim s toho bude bordel ale to je jedno to uklidim prisavnik ma i soused na baraku a je to pekny

i docela rychle roste,nebo roste rychleij ten brectan?

Datum: 09.06.12 18:51

Ano, přísavník poroste dům rychleji, a to o dost rychleji. Ale toho listí je na podzim opravdu hafo, no ale za tu parádu ta trocha práce s tím za to stojí.

Od: viky®
Datum: 09.06.12 18:38

Břečťan je stále zelený, přes první pomalé zakořenění, roste jak ďas, tam, kde se přichytí, tam drží, udělá pevné kořeny. Přichytí se kořínky i do fasády. Poroste vše, kam se dostane.

Od: michalov*
Datum: 09.06.12 19:41

Ten Břečťan(Hedera) zase až tak rychle neroste.Navíc potřebuje spíše stín. Některé kultivary jsou citlivé na mráz. Ten Loubinec roste jako urvaný ze řetězu.Je nenáročný a je nutné ho dost "krotit".

Datum: 09.06.12 21:13

ok tak pujdu do toho prisavniku tedy potrebuji zamaskovat takovou hnusnou zed (taras od jineho pozemku),a muzu to zasadit treba zitra?kde ho koupim?nebo musim pockat az na pristi jaro?

Od: viky®
Datum: 10.06.12 05:45

Dobrý den. Přísavník koupíte v zahradnictví a sázet ho můžete hned.

Datum: 09.06.12 21:24

Ještě rychle roste psí víno. A chmel otáčivý, ale ten je lepší když se má kolem čeho točit. Břečťan roste pomalu. Ještě mě napadla ačokča, je to zelenina, roste rychle a má i užitek malé papričky, ale je to jen na sezónu.

Datum: 09.06.12 21:42

ale psi vino se pry lidove rika tomu prisavniku:)

Od: polinek*
Datum: 09.06.12 22:06

dejte si tam 2 Vistárie ,,je mrazuvzdorná a roste moc rychle,,koukněte se do vyhledavače na ni.

doplněno 10.06.12 21:22:

psí víno - obrostlý strom schválně

doplněno 10.06.12 21:25:

Vistárie

Od: stribrnak*
Datum: 10.06.12 06:23

jdi do toho přísavníku,roste ted ,když je teplo cca 10cm denně,jen je třeba jej dobře navádět tam kam potřebuješ a přistřihat,přikládám obrázek z mojí zahrady

Datum: 10.06.12 08:39

Ano,přesně takto to roste. Loubinec,"pětiprsťák",psí víno,atp. Všechno je jedna rostlina.Nepotřebuje oporu jako Wisteria.Sám se chytá.Dokáže porůst i bytovku. Takto vypadá na podzim.Pokud ho nebudete stříhat,poroste podobně jako to mám já na té fotce. Není vůbec na škodu ho klidně šmiknout až u země,výhony strhat ze stěny a nechat ho růst znova.Netrvá to totiž moc dlouho a zase je nahoře.

Datum: 10.06.12 08:26

Wisteria roste také rychle,ale zase tak mrazuvzdorná není. Mráz (jako byl letos např.)dokáže poškodit citelně i vzrostlé letité rostliny.Pokud se ale zadaří,tak je překrásná v květu. To ano.

Datum: 10.06.12 12:39

VISTARII ,,,,,,,mám 13 let a ještě mi nezmrzla a mám jich asi 5 protože semínka se mi zanesou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.06.12 08:18

Brectan roste pomalu,potrebuje polostin.prisavnik r.rychleji,ale vsude se mu take nedari.,pak existuje Rdesno-Polygunum,ale je to hrozny plevel,neni stalezeleny.k domu bych ho moc nedoporucovala,to tak nekde na stodolu,kde nebude prekazet.Roste opravdu rychle.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.06.12 08:39

tak pujdu do toho prisavniku,a muzu ho zasadit jeste letos?nebo musim az pristi rok na jare?Stanoviste bude mit polostin k veceru slunce

Datum: 10.06.12 08:59

Veškeré kontejnerované(v květináči) rostliny můžete sázet celou sezonu,tedy i teď. Akorát je potřeba je zalévat,když je sucho.Loubinec seženete jedině kontejnerovaný,takže ho klidně saďtte. Loubinec pětilistý,"přísavník"(Parthenocissus quinquefolia)roste všude a velice agresivně.Roste tak,že máte pocit,že ho snad nic nezastaví. *smich* Koncem léta později nakvétá a je velkým lákadlem pro včely.

Datum: 10.06.12 18:17

Pokud bys šel do podpory, já bych zasadila KIWI - Actinidia arguta - je mrazuvzdorné do -30 stupňů, je samosprašné, za rok má přírůstky až 8 metrů a ještě sklidíš plody. Jsou malé ale dost dobré.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.06.12 19:37

Jo ale kde takovou rostlinu sezenu?drevo pry musi uzrat aby nezmrzlo to je tak minimalne 3 roky stara rosltina*nevi*

Datum: 10.06.12 21:08

KIWI mi letos zmrzly mrazuvzdorné...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.