Pýr- už nevím jak na něj

Od: Datum: 08.06.12 23:12 odpovědí: 7 změna: 14.06.12 11:23

Zdravím, rok co rok bojuji s pýrem plazivým. Rok co rok ho vytrhávám, stříkám, kypřím půdu atd. A výsledek= žádný :(.

Pýr si roste dál, dokonce i, když ho postříkám roundapem chcípne, ale znova vyroste. Ví někdo nějakou dobrou radu? Budu mu moc vděčný.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 09.06.12 07:15

Boj s pýrem je dlouhodobý.Roundup je dobrá věc,musíte postříkat několikrát za rok(postříkat-chcipne-vyraší zelení-postříkat znova).Tímto stilem jsem bojoval 3 roky.Pokud mate malí prostor zamoření pýrem lze pýr natírat větši koncetrací

Ohodnoceno: 2x

Od: lepiota
Datum: 10.06.12 13:48

Dobrý den, já bojuji stále rycími vidlemi, už třetí rok, moc lepší to není. Stejně tak bojuji se svlačcem. Uvítám nějaké rady...

Od: viky®
Datum: 10.06.12 14:41

Dobrý den. Na pýr i svlačec, používám Roundup, stále dokola. Píšete, že kypříte půdu, čím? Není to rotavátorem? Kypřit půdu se dá jedině ručně, kde je možnost, kořínky vybírat ručně. Rotavátor a vše co kypří půdu rozsekáním, udělá z jednoho kořínku pýru deset a dále rostou. Jen můj názor.

Datum: 10.06.12 17:06

Likvidace pýru. Listy pýru nechat narůst co nejvíce. Nenechat vykvést a vysemenit. Postřik Roundapem nebo něčím se stejnou účinou látkou na suché listy. Nesmí min. 2 hodiny zmoknout. Koncentrace dle návodu na přípravku, vyššší koncentrace nemá smysl. 2-3 týdny nechat působit, neprovádět žádnou kultivaci. Pokud něco znovu vyrazí, opakovat. V pěstovaných plodinách jdou použít i graminicidy, to jsou postřiky proti travinám (např. Targa, Fusilade, atd). Mechanická likvidace pýru je dlouhá zábava, ale výsledek převážně nulový.

doplněno 13.06.12 13:15:

Touchdown má stejnou účinou látku jako Rondup tj.glyphosate.Na svlačec daleko lépe zabírají přípravky s účinnou látkou MCPA (Aminex, Agritox).

Ohodnoceno: 1x

Od: jar®
Datum: 13.06.12 10:43

Bohužel, jediná rada je vytrvat v likvidaci. Likvidovat rytím - lépe rycími vidlemi, nepřesekají se oddenky (kořeny), stříkat totálními herbicidy a stále dokola. Je to dlouhý boj, ale po letech jsem celkem zvítězila.

Od: jirbar*
Datum: 13.06.12 11:21

V porovnání s Roundupem je Dominátor, Kaput a možná i další chemicky stejného složení a jedná se o podstatně levnější generika.

Včera jsem zakoupil nový přípravek, totální herbicid Touchdown Quattro litr za 200 Kč který se právě honosí likvidací pýru plazivého a svlačce rolního. Chemické složení není uvedeno, takže nemohu porovnat.

doplněno 13.06.12 11:28:

http://www.e-agro.cz/touchdow…erbicid-jako-roundup/d-70935/

Od: fram
Datum: 14.06.12 11:23

Úplně stejně urputně bojuji s bršlicí (prý to je léčivka): Všude se táhnou bílé kořeny. Jak zůstane kousek, raší rychle rostlina.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.