Škůdci na třešni - mšice?

Od: Datum: 08.06.12 13:02 odpovědí: 5 změna: 09.06.12 13:48
avatar

Přejí pěkné odpoledne všem.. Prosím o radu, třešeň něco napadlo. Je to černé, lepkavé a jsou toho plné listy. Co s tím? Jak to ošetřit? Pokusím se vložit foto. Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.12 13:10
avatar

Nadstandartní množství mšic.Především likviduj mravence v okolí.Pomůžou i lepové pásy na kmeni.Pokud jsou už takto napadené,vezmi na ně biolit.Opatrně,nepostříkej ovoce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.12 13:10
avatar

u nás to samé, vyhodnotil jsem to jako černé mšice a provedl postřik - vzhledem k tomu že třešně zrovna zrají, zkuste jen mýdlovou vodu, vážně to funguje.

na rybízu jsme měli zelené mšice a na šeříku šedé, hotová sbírka! :(

doplněno 08.06.12 13:11:

jabraka myslel toto: https://www.poradte.cz/rostli…pidlo-na-mravence-stromy.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.06.12 17:17
avatar

Děkuji za radu. Celé odpoledne likvidujeme mšice. První jsme prováděli postřik mýdlem, po hodině mšice žijí. Tak jsme přidali jar, stejně to žije. Nyní likvidujeme konce napadených větviček. Je tam také nějaká housenka. Všechny stromy máme natřené Chemostopem. Na kmenu na pásu, není jeden mravenec.Jen malý problém, větve třešně jsou na udírně. Tam je mravenců mraky.

Datum: 08.06.12 18:59
avatar

tou mýdlovkou to dělala žena, v podstatě je tím spláchla a už se nikdy neobjevily zpátky... zkuste je tím postříkat a nechat 24 hodin, co se stane. když na to vezmete klasický postřik tak stejně třešně letos neochutnáte...

doplněno 08.06.12 19:01:

mýdlo ani jar nejsou vyloženě jedy, takže účinnek za pár minut by byl poněkud bláhový. Když jsem stříkal "jedem" housenky, tak jim to trvalo asi 2-3 hodiny než chcíply... jste moc netrpělivá :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.12 13:48
avatar

Dobré odpoledne všem. Děkuji za rady. Po včerejším velkém dešti, se hodně třešeň umyla. Nyní pokračujeme s likvidací napadených konců větviček, co jsou černé. Je to chrupka, vypěstováná a naroubovaná., ze staré odrůdy, ještě měsíc, budou zrát, snad to přežije. Mýdlo a jar si zapamatuji, je to prostředek na mšice. Tady je třešeň, už bez napadených konců.

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.