Živá clona k drátěnému pletivu

Od: Datum: 05.06.12 13:10 odpovědí: 13 změna: 07.06.12 11:16

Hodlám postavit plot z drátěného pletiva o výšce 1500 mm a délce cca 40 m. V určitých pasážích bych potřeboval na své straně plotu vysadit nějakou rostlinu, která by omezila výhled od sousedů a nemusela se stříhat z obou stran jako klasický živý plot. Poradíte něco levného?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 13:31

V tom případě by byl asi nejkomfortnější nějaký neopadavý jehličnan - thúje nebo cypřišky, jen je nesmíte dát těsně k plotu, hlavně cypřišky se celkem rozrostou do šířky, zvláště když se udržují řezem v určité výšce. Také byste mohl vysadit nějakou popínavku, ale to už nějaký ten oboustranný sestřih vyžaduje, není to úplně bez práce. Možná jen břečťan není tak divoký a snadno se zastřihuje.

Od: ladaadal*
Datum: 05.06.12 13:55

No, to je dost těžké, snad vše, co roste se musí občas zastřihnout. Thúje snad nejmíň, ale taky se musí udržovat v určité šířce, aby neosychal kmínek. Břečťan by byl dobrý, ale nejsem si jistý, jestli je nějaký neopadavý druh. Z toho našeho je vždy na jaře, když rostou nové listy šílenej bordel*smich*.

Od: narf
Datum: 05.06.12 14:06

http://www.profimedia.cz/foto…ostouci-pres-plot/0034645375/

=růže a klematis. V zimě nikdo nekouká, sedí se u kamen*smich*

Od: narf
Datum: 05.06.12 14:24

Doplnění: tenhle cypřišek se prý nestříhá:

http://www.babicka.info/galerie/zive_ploty/ipage00009.htm

Datum: 06.06.12 15:27

Ten cypřišek se mi líbí, ale kolik stojí jedna sazenice?

Od: fran
Datum: 07.06.12 09:06

Chamaecyparis lawsoniana COLUMNARIS GLAUCA - cypřišek lawsonův, šedo modrý cena: výška 15-20cm 40Kč, 35-45 cm 70 Kč.

To bude v průměru, velkoměsta účtují více, malá méně - pokud ho mají v nabídce,...také by mohli dávat množstevní slevu. Rozestup prý potřebuje cca až 2 metry.

Od: viky®
Datum: 05.06.12 22:51

Dobrý den. Co dát na plot?

Nejlevnější získal thuje náš soused. U nás si nastříhal v květnu větvičky, které zkrátil a nasadil do udělaného pařníku se sklem. Sklo pomaloval modře. Ze 100 řízků, mu na další rok, obživlo 65 kusů thují. Nyní mají 7 metrů.

Nedá to žádnou práci, jen to chvilku trvá. Každá popínavka, (příklad břečťan) vám poroste, nejen u vás na plotě, ale poroste i k sousedům a na jejich pozemek. Thuje se také dají koupit v Globusu, 1 metr velké, asi 60,- Kč. Velké thuje se už jen udržují el. nůžky. Jen moje vlastní zkušenosti.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.12 15:51

Pokud budete kupovat thuje, tak důrazně doporučuji vyhnout se všem hobymarketům, kupte je v nějakém našem zahradnictví. Ty holandské zázraky v řetězcích jsou jenak děsně předražené a jednak dost často nepřežijí déle než jednu letní sezónu. Můžu vám vnitřní poštou poslat případně kontakt na dobré zahradnictví s kvalitní sadbou.

Od: ladaadal*
Datum: 07.06.12 08:50

Viky, tak to je soused dobrej. Já zkouším řízkovat čtvrtým rokem a vždycky se mi z 50ti chytnou tak dvě tři. Asi dělám něco špatně, ale nevím co, protože každý rok to měním dle rad známých a internetu *smich*.

Jinak souhlas s Limetkou. Taky jsem kupoval u soukromého zahradníka. Malý roční, ale od druhého roku už jedou jak blázen.

Od: viky®
Datum: 07.06.12 11:16

Snad to nebude vadit, napíši jak množím okrasné keře. Větvičky na řízek stříhám až do zralého dřeva, tak asi 1,5 cm. Nastříhám asi 10 kousků a jdu dělat úpravu. Konce větviček, nesmí zaschnout. Do země dávám asi 4 cm, tak nůžky větvičku ostříhám. Tam, kde je dole zralé dřevo,( je hnědé, 1,5 cm ) tam udělám nožem zářez do dřeva, zbytek větvičky, co je nahoře zkrátím, konec namočím do růstového stimulátoru a zasadím do kvalitní zeminy. Pro květináče udělám malý foliovníček, aby bylo klíma. Tady je vzor. Tak to dělám já, nejsem odborník, ani zahradník.

Datum: 07.06.12 09:02

Pokud máte ovocné stromy na pozemku,jehličnany bych nedoporučoval.Všechno ovocné zničí.Spíš bych volil ovocnou stěnu kousek od plotu.Nebo drátěný plot zakrýt umělou tkaninou,kterou prodávají v každém větším zahradnictví.Pokud chcete fotky,ukážu vám všechny varianty,i jak dopadly stromky v blízkosti jehličnanů a tůjek

Od: polinek*
Datum: 07.06.12 09:36

já osobně bych tam dala stínící zelenou zástěnu...Není přes ní vidět mám ji a jsem spokojena ...A nemusím se starat o nějaké stříhání něčeho

doplněno 07.06.12 09:39:

nebo hrabání listí..Každá tujka nakonec chytne rez a je po parádě. A pak jedině nějakou soliteru před plot na oživení ve velkém květináči ,nebo třeba vysadit japonskou vrbu ,,nebo břízu bělokorou.

Od: polinek*
Datum: 07.06.12 09:40

třeba tohle

doplněno 07.06.12 09:43:

nebo

doplněno 07.06.12 09:54:

chtěla jsem dát jinou fotku,ale to nejde vložit ,,,omezený počet!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.