Strom do mokra

Od: Datum: 03.06.12 09:47 odpovědí: 12 změna: 11.06.12 15:06

Zdravím! Chtěl bych se zeptat, jaký je vhodný strom na vlhkou zahradu. Je to západní strana, celkem dost sluníčka, ale i přes to je půda hodně vlhká, rostou tam mechy i blatouchy. Rád bych vysadil nějaký strom(-ek), který by trochu té vlhkosti stáhl k sobě.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 03.06.12 09:57

Zasaď kroucenou vrbu ,ta vodu miluje a navíc ti udělá parádu

Od: imrous*
Datum: 03.06.12 11:07

Ahoj. Kroucená vrba, nebo bříza.

Ohodnoceno: 2x

Od: viky®
Datum: 03.06.12 12:48

Dobrý den. Kroucená vrba vodu miluje, chce jí stříhat. Břízy, když budou mít vodu, tak vám vyroste i 20 metrů vysoko. Vlašský ořech, miluje vodu, také vyroste do výšky a udělá pěkné sezení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.06.12 17:34

Díky za tip. Břízu raději ne, to by mne alergici neměli moc rádi, ale ten ořech zní dost dobře, poohlédnu se po něm.

Od: viky®
Datum: 05.06.12 02:32

Javor jasanolistý, také hodně miluje vodu.

Od: narf
Datum: 04.06.12 11:56

Každý strom bude s růstem vysušovat. Nějaký šaramantní:

http://www.magazinzahrada.cz/…/vybirame-listnaty-strom.html

Listnáče opadavé ale napodzim znečisťují. V Průhonickém parku jsem viděla takový jehličnan vedle potoka, s visícími krásně silně ojehličenými sloupečkovými větvemi, ohromně dekorativní, ale co to bylo...?

Od: jamminn
Datum: 04.06.12 12:11

Já bych vám doporučil vrby, konkrétně Salix Alba, je to rychlerostoucí dřevina která roste do kmene

Od: qqqqqqqq
Datum: 04.06.12 23:11

Nejlepší strom do vlhka je vrba (a nejkrásnější). :)

Od: michalov*
Datum: 05.06.12 07:57

Hodně vlhkosti spotřebuje bříza. I tráva pod ní usychá. Ve vlhku poroste kažká,ale pokud chcete břízku,která se specializuje na vlhka,tak je to bříza pýřitá (Betula pubescens). Rychle roste a vlhko miluje například Metaseqoia,ale pokud přijdou pozdní mrazíky,špatně je snáší. Já bych byl také pro vrbu. Můpžete sadit ale i třeba olši.Já bych to vlhko bych neřešil.Je to specifický biotop a můžete ho použít k pěstování vlhkomilných rostlin.

Datum: 05.06.12 08:25

Diky vsem za napady a doporuceni. Zatim vitezi oresak a mozna i nejaka ta vrbicka

Datum: 08.06.12 12:47

Jk jiz bylo psano,vrba,briza,radeji vic briz.Jedna vypije za den treba 10 kybliku.

Od: sunlove22
Datum: 11.06.12 15:06

Dobrý den, i túje se hodí, ve své domovině roste na bažinách a potřebuje stále vlhko.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.