Roztočník jahodový

Od: Datum: 30.05.12 15:22 odpovědí: 9 změna: 01.06.12 17:50

Tak odhaleno na 100 %, na našich jahodách si pochutnává Roztočník jahodový, máte někdo nějakou osobní zkušenost nebo informaci o postřiku? Mohu je ošetřit ještě teď a přesto konzumovat letošní úrodu, Děkuji za info...Petra

doplněno 30.05.12 16:12:

Tady na poradně mi paní poradila, že roztočník se vyskytuje v srdíčkách jahod, pořád jsme nic nemohli najít, na listech, nikde až jsme se opravdu pečlivě podívali do malinkatých čersrvě vyrůstajících lístků a jsou tam pidimalincí skoro průsvitní pidibroucci, foto napadených listů tady na vebu.

doplněno 02.06.12 22:23:

Na roztočíka jsme nakonec použili přípravek DECIS, nezávisle na odpovědi ,,viky". Byli jsme u zkušeného pána v zahradnictví a ten nám jej doporučil aplikovat přímo jen do srdíčka. Určitě sem napíši co rostlinky, plodů zatím moc nemáme, tak to snad tolik nebude vadit...

Pro ,,viky": Děkuji za odpovědi na obě vlákna i fotečky, pochopila jsem, co chcete vyjádřit ).

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.12 15:54

Jak jste poznali, že zrovna roztočík - deformity listů a květních stvolů? Jen se chci ujistit, že ne třeba květopas jahodníkový, který nakusuje stopky květů. Ale dobře - je-li to roztočík, pak teď už nestříkejte, protože je prakticky před dozráváním plodů a ta chemie se zas tak rychle neodbourá. Postřik organofosfáty provádějte do rašících srdíček rostlin na jaře před sezónou.

Od: viky®
Datum: 30.05.12 17:45

Dobrý den. Napadené jahody Roztočníkem jahodovým, nyní můžeme jen otrhávat napadené listy a sbírat plody. Hned po sklizni, odstraníme postižené listy a postříkáme Sumithion Super, na jaře stříkáme, koncem března - začátek dubna. Nové sazenice prohlížet a kupovat, jen zdravou sazbu.

doplněno 31.05.12 11:45:

Roztočík jahodníkový, jak tedy na něj?

Hodně přípravků na postřiky, končí doprodej u nás, ale v menších prodejnách je můžeme stále ještě sehnat. Na Roztočík jahodníkový, můžeme také použít Sulku. I ta u nás končí prodej, zatím Sulku, mají ve všech obchodech, kde jsem byla. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.05.12 08:31

Jen malé upřesnění - není to roztočník, ale ROZTOČÍK... A Sumithion super se už přestal vyrábět...

Datum: 31.05.12 17:47

Dobrý den Petajo. Nedalo mi to, zajela do zahradnictví a zeptala se přímo na jahody a co s tím. Protože, jahody máme nové, tak jsem se domnívala, že nemoc nemohou dostat. Není to pravda. Když chci mít zdravé a pěkné jahody, tak se o ně musím postarat. Tady je postřik na Roztočík jahodový, druhý postřik je na plíseň srdíček jahod a odpadávání plodů. Oba přípravky jsem si koupila a tady jsou. Roztočík jahodový - postřik Decis. Druhý postřik Rovral. Jen můj názor.

doplněno 31.05.12 18:50:

foto postřiku

Datum: 01.06.12 08:57

Dobré ráno viky, mohu se zeptat, co je to "plíseň srdíček jahod"? A co je za nemoc "opadávání plodů"? Nikdy jsem totiž o těchto chorobách neslyšela, nanejvýš o plísni šedé na plodech jahod a pak opadu poupat, ale to není nemoc, ale důsledek škůdce květopasa jahodníkového a na něj určitě není postřik Rovral. Ale ráda se poučím.

Datum: 01.06.12 11:25

Ještě bych doplnil limetku.

Decis nefunguje na roztočíka, ale právě na květopase.Rovral je na plíseň šedou.Roztočík teď stříkat nejde, až po sklizni.

Není nad to, jít se zeptat a nakupovat k "odborníkům".

Datum: 01.06.12 12:57

Dobrý den Limetko. Rovral. Použila jsem vlastní slova, ne odborná. Odborně: Plíseň šedá. Nyní se nestříká, jak je psáno už nahoře. Přikládám návod na Rovral. *cteni*

Nemohu a nechci učit odborníka, proto píši: Jen můj názor.

Datum: 01.06.12 13:28

Ne ne, vy neříkáte vlastní názor, ale uvádíte choroby, které vůbec neexistují , tak pište jen to, čím jste si jistá a máte to ověřeno a nepleťte tazatele ( i ostatní) něčím, co vůbec neexistuje.

doplněno 01.06.12 13:29:

Plíseň šedá napadá plody a ne srdíčka jahodníku.

Od: suchy*
Datum: 01.06.12 17:50

Zkuste se podívat na tento článek a pročtěte si i zbytek stránky,dozvíte se o jahodách zajímavé věci http://jahody.unas.cz/index.p…bd9371dcbb8b105104a329a#biool

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.