Zakoreneni brectanu goldheart

Od: Datum: 30.05.12 06:12 odpovědí: 6 změna: 30.05.12 20:56

Dobry den dostala jsem rizky tohoto krasneho brectanu, ale nevim,jestli je lepsi ho nechat ve vode at zakoreni, nebo pouzit stimulax a pichnout do hliny.A daji se 2 rizkovance cca30 cm rozdelit na 4?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.12 08:42

Břečťan koření velmi dobře, použila bych stimulátor a dala rovnou do hlíny tak, aby spodní listové patro bylo už zahrnuto pod povrchem zeminy. Přes květináč igelitový sáček, udrží vlhké prostředí, než rostlina začne přijímat vodu vytvořenými kořínky. Zalévejte mírně. A denně aspoň jednou sáček sejměte a řízky "vyvětrejte". Má-li větvička 30 cm, klidně bych ji rozdělila i na tři řízky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 08:46
avatar

Myslím, že oba způsoby budou úspěšné. Také je možné rozdělit řízek dlouhý 30 cm na dva. Samozřejmě za předpokladu, že výhonek nerostl někde ve stínu a vzdálenosti mezi listy nejsou právě těch nějakých 15 cm, ale to jen teoretizuji, břečtany jsou olistěné hustěji.

Ve vodě - v jedné diskuzi jsem se kdysi dočetla, že řízky daleko lépe koření v tmavé nádobě než ve skle. Ověřila jsem si to. Takže raději do hnečku než do sklenice.

Do hlíny - raději mírně šikmo, aby kořínky mohly vyrážet z více míst. Použijte igelitový sáček, hodně propíchaný, aby dovnitř mohl jít vzduch. Udržujte mírnou a stálou vlhkost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 30.05.12 10:29
avatar

Dobrý den. Břečťan Goldheart, je krásný, přidám se také k informacím, jak sázet takovou rostlinu. Řízky můžete rozdělit na 4 díly. Břečťan Goldheart, patří k rostlinám, co mají velké listy, které při řízkování odebírají rostlině hodně vláhy. U takového řízku, nůžky zkrátíme lístky až o 2/3 z důvodu výparu vody. Dole čerstvě seřízneme, namočíme do stimulačního pudru a necháme konec zaschnout, aby se nám na ráně udělal kalus.(tvrdá slupka z pudru) U listů, co dáváme do země, zkrátíme list co nejméně. Většinou necháváme, dva listy v zemi a dva listy nahoře. Nahoru, stačí zavařovačka na okurky, postříkat barvou, jako skleník, cik,cak a přiklopit. Sklenici neoddělávat, jen zalévat, řízek si udělá klíma. Jen můj názor.

doplněno 30.05.12 11:34:

Upřesnění, info. z google.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.12 10:57

Jen malé upřesnění - kalus je závalové rostlinné pletivo a ne slupka z pudru. Sklenici rozhodně občas oddělávat, jinak vám řízek zplesniví, musí se občas vyvětrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 10:41
avatar

Ideální je,z původní rostliny zanořit do země jeden ze šlahounů.Za měsíc pustí kořeny a pak oddenek odřízneme.Ale skutečně stačí napíchat kousky do země a často zalévat a zakoření.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 30.05.12 20:56

Kdybyste to měla blízko do Velvar, můžu vám dát spoustu. Napřed to skoro neroste a pak se to po třech letech rozjelo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.