Okrasná zahrada

Od: Datum: 08.09.13 09:32 odpovědí: 11 změna: 16.09.13 23:23

Ahoj pěstitelky/pěstitelé .

Prosím je mezi Vámi někdo kdo mi poradí s okrasnou zahradou?

Mám na mysli založení , skladbu rostlin apod.

Poradíte?

Tomáš


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.13 09:48
avatar

oslov zahradního architekta, ten ti vyprojektuje nádhernou zahradu přesně podle tvého přání, barevně sladěnou a promyšlenou tak, aby celý rok všude něco kvetlo apod. - samozřejmě za peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 19:56
avatar

Tak jedině zahradní architekt...potřebuje vědět nadmořskou výšku, jaká je půda, kde je stín, kde je slunko, jaké máte stromy...to není na poradnu, o tom jsou celé knihy. Můžete si projít vaším městem a nakukovat do zahrádek co jim tam roste, čemu se daří a vybrat jaká zahrada se vám líbí. Vesnická, moderní, japonská...každá chce něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 11.09.13 14:05

Nejdřív zjistěte typ půdy (zahradní, písčitá...lehčí, těžší...)

nadmořskou výšku

plné slunce - stín - polostín

Založíte-li také školku...

A podle toho se řídí výběr kytek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 11.09.13 14:05

Samozřejmě skalku, ne školku (tu můžete taky...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 11.09.13 14:08

Také se přimlouvám za práci zahradního architekta. Mají svoje zkušenosti, ví která rostlina se kam hodí a hlavně, jak bude vypadat za pár let, až vyroste. A může přidat další zajímavý nápad na oživení zahrady. Amatérských pokusů jsem viděl hodně a nebylo to nic veselého. Každá činnost chce svoje znalosti a hlavně zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 13.09.13 16:38

Děkuji za podněty , akorát jsem jsi myslel že tu je mezi námi zkušený pěstitel a ten doporučí vhodnou kombinaci dřevin ...

Datum: 16.09.13 08:07
avatar

Myslet, je prdlačky vědět. Taková rada není na radu po internetu. Založení zahrady není otázka pěti minut. Je potřeba pozemek vidět, vědět světelné poměry, půdní poměry, prostor zahrady, pohledové zóny atd. Neexistuje žádná instatní směs, která se hodí kamkoliv.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.09.13 09:10

Flo já bych si koukala kdo má vysazené kytky a keře v tvém okolí a komu se jak co daří.Informace od sousedu a v zahradnictví a podle toho bych vybírala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 09:56

Floro. Já ještě k Tobě dodám. Musí se na tom pozemku chvilku v klidu posedět, nasát jeho atmosferu. Zjistit třeba takovou "maličkost", kam v létě zapadá sluníčko a třeba tím směrem udělat výhled z pergoly...O zadavateli projektu musím vědět, JAKOU zahradu chce, kolik na ni má financí a kolik času. Bude-li zahrada určena jenom pro "reprezentaci" s cedulkami na trávníku POZOR NEŠLAPAT ;), nebo tam bude pravý ráj pro blbnutí dětí.

Já tvrdím jedno: "Když v domě postavím špatně nějakou příčku, tak ji mohu většinou kdykoliv zbourat a do týdne mám novou. Když založím špatně zahradu, tak na to příjdu tak po pěti-osmi letech. Vše pak zrušit a začít znovu - to je pro krátký lidský věk už docela pozdě. "

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.09.13 21:20
avatar

Amen. Přesně tak. Posedět, koukat a přemýšlet. Ještě když k tomu dostanu kafíčko, paráda. Ikdyž je okolo oranisko, jak od granátu nebo stavební suť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.09.13 23:23

Nevím jak ta zahrada je velká. Podle toho taky nejdřív zvaž kolik budeš mít nádeníků. Jistě kytičky spotřebují mnohem víc času než pokryvné dřeviny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.