Pilatka švestková, zanedbaný postřik

Od: Datum: 28.05.12 08:16 odpovědí: 4 změna: 28.05.12 12:59

Letos jsem proti pilatce nestříkal a dobré 2/3 plodů mají dírku. Moje otázka zní. Uvnitř každé napadené švestky je housenka. Ta si sežere jen tu svoji švestku, nebo přelézají za svůj život ještě do dalších zdravých?

Je to totiž ještě relativně mladý stromek a bylo by reálné napadené plody otrhat a nechat jen zdravé.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.12 08:57

Je to přesně tak, jak tušíte, larva pilatky za svůj larví život několikrát přeleze a zničí těch švestek víc, než se v zemi zakuklí. Takže rozhodně je dobré napadené plody otrhat. Mně se osvědčily bílé lepové desky v období květu švestek, pilatky totiž nalétávají právě na tu bílou barvu. Není to 100%, ale hodně to pomůže a těch napadených plodů pak není tolik, jinak ale slouží jako přirozená probírka, protože celou násadu by ta švestka snad ani neunesla.

Ohodnoceno: 2x

Od: viky®
Datum: 28.05.12 09:34

Dobrý den. Napadené plody na švestce i jiných stromech je lepší likvidovat nůžkami. Přo otrhávání provrtaných plodů a trhají i zdravé plody.

Napadené plody švestky by neměly zůstat pod švestnou na zemi.

==================================================

Je-li na švestce otvůrek jeden, je housenice uvnitř. Jsouli otvory dva, housenice již plod opustila a napadla jiný, zničí až 4 plody. Vyžrané plody jsou plné trusu. Plody padají i s housenicemi k zemi, ty v půdě přezimují a zjara se kuklí.

Dospělci vyletují od dubna a kladou vajíčka na rozvíjející se květy.

http://www.jikl.cz/blanokridl…stkova-priznaky-napadeni.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.05.12 10:21

Děkuji mnohokráte, jdu to orvat. :)

Od: jirbar*
Datum: 28.05.12 12:59

Ušetřil jsem, nestříkal jsem. Pak všechno zmrzlo a potvory nebudou mít co žrát.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.