Jake trvalky kvetouci na jare mezi rozchodnik

Od: Datum: 28.05.12 07:54 odpovědí: 3 změna: 26.06.12 07:22

Dobry den ve spolek,chtela bych vas poprosit o nejake navrhy trvalek kvetoucich tak duben-kveten,ktere se by vypadaly pekne mezi rozchodniky.Mam tak trosku nestastne zvolene misto pro rozchodniky,kde je spise polostin.No ale jinak zde kvetou dobre,jen trochu dele nez obvykle,je to trochu u vseho posunute.Ty co maji kvest v cervnu,tak treba o mesic dele a tak.Takze v plnem proudu mne tady kvetou az opravdu v lete az do podzima a jen jedn druh zluty pokvete uz snad brzy,ma poupata.Jde mi o to,ze na jare mi nic mezi nimi nekvete.v blizkosti mam zahon hortenzii,stromek katalpy,ktera je u nas olistena az v cervnu a ibisek,ktery teprv ukazuje listky.vse je takove smutne,jen ty hortenzie krasne zelene a listi rozchodniku.Cim ozivit zahon mezi rozchodniky,aby tu neco kvetlo?Pocitejte,ale ze u nas kvete o mesic dele.Dekuji hezky za napady.

doplněno 28.05.12 21:28:

Je nejaky vyssi rozchodnik ,ktery kvete ted,nebo v dubnu?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 25.06.12 07:11

Dobrý den.

Doporučuji např. Čemeřici. Jsou různé druhy (bílé, černé, zelenkové purpurové),Je to jedna z prvních kvetoucích trvalek.

Dále např. Brambořík jarní, Prvosenka (primulka)-různé barvy. Konvalinka vonná.

Vhodná je i Bergenia cordifolia (stálezelená trvalka s velkými tlustými, sytě zelenými listy, a proto se hodí ideálně pro zakrytí půdy okrajů záhonů. Snáší dobře slunce i stín a jakoukoli dobře propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná. Kvetou na jaře hrozny krvavě červených květů)

Datum: 25.06.12 09:30

Zkombinujte tařici (žluté koberce) a tařičku (sytě fialové nebo růžové koberce). Čemeřice i bergenie jsou spíše tmavé, pro mne smutné rostliny, ale každý má jiný vkus, někomu se to může líbit víc než pestré květiny.

Datum: 26.06.12 07:22

Diky za typy,radej bych troch veselejsi zahon.snad ty Taricky a ostatni kobercovky pokvetou,na jare je tam docela stin.skoda ze nemuzu fotit,ted tam kvetou modre HOrtenzie a klematisy,rozchodniky zacinaj zlutemje to nadhera.Nekdy se cast zahrady proste nahodou povede a nekdy,nez se vymysli pro kytku misto,chvili to trva.Nerada bych to pokazila,jelikoz tahle cast zahrady se mi libi vice nez jinde,kde jsem se pritom vice lamala hlavu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.