Jake trvalky kvetouci na jare mezi rozchodnik

Od: Datum: 28.05.12 07:54 odpovědí: 3 změna: 26.06.12 07:22

Dobry den ve spolek,chtela bych vas poprosit o nejake navrhy trvalek kvetoucich tak duben-kveten,ktere se by vypadaly pekne mezi rozchodniky.Mam tak trosku nestastne zvolene misto pro rozchodniky,kde je spise polostin.No ale jinak zde kvetou dobre,jen trochu dele nez obvykle,je to trochu u vseho posunute.Ty co maji kvest v cervnu,tak treba o mesic dele a tak.Takze v plnem proudu mne tady kvetou az opravdu v lete az do podzima a jen jedn druh zluty pokvete uz snad brzy,ma poupata.Jde mi o to,ze na jare mi nic mezi nimi nekvete.v blizkosti mam zahon hortenzii,stromek katalpy,ktera je u nas olistena az v cervnu a ibisek,ktery teprv ukazuje listky.vse je takove smutne,jen ty hortenzie krasne zelene a listi rozchodniku.Cim ozivit zahon mezi rozchodniky,aby tu neco kvetlo?Pocitejte,ale ze u nas kvete o mesic dele.Dekuji hezky za napady.

doplněno 28.05.12 21:28:

Je nejaky vyssi rozchodnik ,ktery kvete ted,nebo v dubnu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 25.06.12 07:11

Dobrý den.

Doporučuji např. Čemeřici. Jsou různé druhy (bílé, černé, zelenkové purpurové),Je to jedna z prvních kvetoucích trvalek.

Dále např. Brambořík jarní, Prvosenka (primulka)-různé barvy. Konvalinka vonná.

Vhodná je i Bergenia cordifolia (stálezelená trvalka s velkými tlustými, sytě zelenými listy, a proto se hodí ideálně pro zakrytí půdy okrajů záhonů. Snáší dobře slunce i stín a jakoukoli dobře propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná. Kvetou na jaře hrozny krvavě červených květů)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.06.12 09:30

Zkombinujte tařici (žluté koberce) a tařičku (sytě fialové nebo růžové koberce). Čemeřice i bergenie jsou spíše tmavé, pro mne smutné rostliny, ale každý má jiný vkus, někomu se to může líbit víc než pestré květiny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.12 07:22

Diky za typy,radej bych troch veselejsi zahon.snad ty Taricky a ostatni kobercovky pokvetou,na jare je tam docela stin.skoda ze nemuzu fotit,ted tam kvetou modre HOrtenzie a klematisy,rozchodniky zacinaj zlutemje to nadhera.Nekdy se cast zahrady proste nahodou povede a nekdy,nez se vymysli pro kytku misto,chvili to trva.Nerada bych to pokazila,jelikoz tahle cast zahrady se mi libi vice nez jinde,kde jsem se pritom vice lamala hlavu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.