Redeni kaputu

Od: Datum: 27.05.12 12:08 odpovědí: 7 změna: 29.05.12 19:04

dobry den,nevite nahodou jak se redi kaput?v navodu je pouze redeni na hektary,potreboval bych na litry jako je to treba u randapu.dik

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 27.05.12 12:16

A víte koncentraci účinné látky? Obvykle uváděnou v gramech na litr (třeba Glyphosate 480g/l)? Pakliže to na kaputu je, a koncentrace je stejná jako u Randapu, pak není co řešit. A pakliže je jiná, zbývá použít trojčlenku...

Od: blackflamesiczi*
Datum: 27.05.12 12:29

http://www.agromanual.cz/cz/p…herbicidy/herbicid/kaput.html

ale dal bych vetsi koncentraci , prislo me ze je to spise hnojivo nez herbicid , u me na pozemku nazabral vubec a to jsem dal 20l / 200l a nic

Od: cepagis*
Datum: 27.05.12 12:37

Teda - ředění 1:10 při koncentraci 480g/l je už na pováženou, to musí účinkovat. Přitom všechny totální neselektivní herbididy typu Roundup, Kaput, Dominator, Touchdown atd... pracují na stejném základu. Takže buď jste neměl koncentrát, ale již roztok k přímé aplikaci (který jste dále ředil), příp. mohl být koncentrát velmi starý... Osobně mám zkušenosti se všemi výše jmenovanými a účinek mně nikdy nezklamal...

Od: blackflamesiczi*
Datum: 27.05.12 12:48

starej nebyl , a roztok to nebyl take. Ale na druhou stranu mozna mam extremni travu protoze zabrala az nejaka chemie (nevim jmeno ale pouzivaji to zeleznicari na naspy) kterou jsem naredil 50/300l + asi 3 pixli roundapu a az pote me to trochu zezloutlo. a kdyz jsem vypoutel zbytek z barelu u skladu tak me to zlikvidovalo do tydne celou mez na kasi . Ale take je mozne ze na to mela vliv vlhkost pozemku (vysoka spodni voda) a to ze to nikdo nesekal pres 6let

Od: viky®
Datum: 27.05.12 12:41

Dobrý den. Napíši jen svůj názor. Když nebudu vědět, jak přípravek naředit, tak to použiji jako Roundup, který je také na likvidaci plevele. ( dotykem- postřikem) Použila bych jen litr vody a jedno štamprle Kaput. Vybrat obtížný plevel, místo vyznačit a postříkat. Hned budete vědět, jaké udělat ředění na celou plochu, co potřebujete. Doporučuji si ředění na krabičku napsat, pro další použití, třeba za rok.

Od: panelak
Datum: 29.05.12 18:54

Do tlakového postřikovače obsahu 2l,dáme 60 ml Kaputu,dle přiložené odměrky.Po aplikaci nesmí 6 hodin pršet nebo stříkat vodou!

Datum: 29.05.12 19:04

diky za rady,vyzkousim a napisu jak to dopadlo.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.