Nevím si rady s kočkami

Od: Datum: 25.05.12 10:06 odpovědí: 20 změna: 27.06.12 22:51

Poradíte někdo,protože už nevím ,co mám dělat.Mám perfektně upravenou zahrádku na kterou se dostanu jednou za týden a můj problém je v tom,že na uhrabané záhony chodí s..t snad všechny kočky v okolí.Jistě si umíte představit jaký je to odér,když pak uhrabáváte po nich hromádky a nehledě k tomu rostliny mi odcházejí.Různé granule na odpuzení jsem zkoušel a nic.Nejlepší by byl nějaký jed ,abych se jich zbavil napořád.Děkuji za každou radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.12 10:12

Travit kocky,top nerada slysim.Kdyz kocky sousedi maji,neni to pes,chodit budou kam se jim zlibi.Co si poridit psa,netroufaly by si k vam?

Od: jomi®
Datum: 25.05.12 10:14

Pes tam nemůže být celý týden sám.

Datum: 25.05.12 16:18

Likvidace kocek je blbost,jednak je to hrozne a pak si lide stejne poridi jine.Pak jedine plutek s ohradnikem nahore.zni to blaznive,ale asi to jinak nejde.Jestli se bojite nakazy,tu chytnete i za plotem,nebo kdekoliv,kdyz budete mit smulu.A ze by hrabanim tolik poskodily upravu?Chapu na jednu stranu,ze to neni prijemny pocit,hrabat se v zahone ve vykalech.No,mame taky kocku i se zahonky.Je jiste,ze hlidat ji nemuzu,ale mame ji radi ,takze tolerance. Musi se s tim pocitat.

Datum: 25.05.12 12:53

Toto jsme na zahradě měli taky. Přiznám se, že byly chvilky, kdy jsem kočky nenáviděla. S hovinem na ruce, na motyčce i na botách! Šíleně páchnoucím. V trávě, na záhonu, zahrabané a i volně ležící. Smrad v chatce z nedokonale umytých bot. *blee**plac*Ještě dnes, když si na to vzpomenu, tak se mi zvedá žaludek. A už to nějaký rok je. Neuměla jsem to vyřešit ani já, ani sousedé v kolonii.*ee* Dceřiny kocoury miluji, ale ti chodí ukázněně na záchůdek.

Datum: 25.05.12 16:22

No vidite,to je napad.Naucit kocky na zachudek a zakoupit jej.*smich*Nebo ze by sousede mohli?

Od: poiu®
Datum: 25.05.12 16:23

Obávám se, že většina koček je toulavých...

Od: poiu®
Datum: 25.05.12 13:00

Pokud chce kočky trávit, tak na to se nemusíte chodit ptát sem do poradny - koupit jed snad dovedete, ne?

Nemusím snad ani psát, že jsem JEDNOZNAČNĚ proti zabíjení zvířat (např. jen za to, že vylučují). *bum*

Problém je v těch dokonale upravených záhoncích, které kočky přitahují. Můžete zkusit rozmístit v okolí záhonů psí chlupy, ale myslím si, že je stejně nezastaví, tam chodit.

Od: fran
Datum: 25.05.12 16:12

Přesměrujte kočky na jinou rostlinu (pokud ovšem není mezi těmi na záhonku):

Šanta kočičí: Jak již sám název napovídá, šanta silně souvisí s kočkami. Zatímco na člověka a další savce má jen minimální účinky, pro její působení na kočky se jí někdy přezdívá "kočičí kokain". Ve volné přírodě se kočky v porostu šanty válejí, trhají a kousají listy a nakonec se svinou do klubíčka. Toto chování je vyvoláno zejména nepetalaktonem, který se uvolňuje do vzduchu a který kočky vdechují. Stejný efekt mají i výtažky z čerstvých rostlin nebo sušené rostliny, které se např. přidávají do hraček nebo se ve formě postřiku aplikují na škrabadla. Efekt vyvolaný šantou trvá pět až deset minut. Poté dochází k útlumu, částečně také proto, že kočky části šanty obvykle snědí, takže ta na ně posléze působí jako sedativum.

Uvádí se, že šanta působí jen asi na polovinu koček. Kočky, které k ní jsou vnímavé, na ni reagují s různě silnou intenzitou.

Mohly by fetovat vedle a nechat tam i své ex...y.

Od: jarmulka
Datum: 25.05.12 17:36

Dobrý den, co na kočky? Hubit je jedem- to snad nemyslíte vážně,kočka je člen rodiny,pokud nějakou má,Já mám kočky dvě, a na zahradu mi také chodí cizí kočky, snaží se hrabat ale já jim v tom bráním,na záhony dávám a to i mezi jahody,nahusto smrkové větvičky bez jehličí/suché/ i mezi zeleninu/ a hrabat nemohou, protože jim to nejde.Taky jjsem dávala do záhonu pomerančové slupky usušené-kočky to nemají rády -pak tam nejdou.Co mám záhony zarostlé-rostlinami- tak tam mi v žádné případě nejdou.Jen je nezabíjejte!zahrádkářka.Jo ješte tam můžete dát větvičky berberisu,mám vyzkoušeno- pak tam nešly ani moje.

Datum: 25.05.12 19:55

Strašný nápad a otázka. Mám také zahrádku a záhonky a miluji pěstování. Bydlím u statku, koček tady je habaděj. Ještě vloni jsem jich živila osm, chodily ke mně na jídlo. Nikdy mi žádný záhon nerozhrabaly, anebo jsem to ani nezaregistrovala, fakt nevím. Možná, že chodily kakat jinam a sem se přišly jenom najíst. Vůbec si nevzpomínám, že bych měla problém s nějakým smradlavým hovínkem. trvalo to pět let. Pak je jednu po druhé, přejeli na silnici. Já je měla ráda a těžce jsem to nesla. Pořídila jsem si pejska z útulku a další kočky sem už nechodí. Mám jen jednoho kocourka, také přivandrovalého ze statku a miluji ho. Ten tedy lumpačí a hrabe, ale jen tam, kde nic není, jakmile to zaroste, tak tam nejde. Chápu, Vy tam nejste celý den, tak ty kočky nemůžete okřiknout, ale věřte mi, že okamžitě poslechnou a peláší pryč. V žádném případě je neusmrcujte a ještě k tomu jedem. To je hrůza.To zvíře příšerně trpí. Nevěřím, že by jste byl tak zlý, a nedokázal se vcítit do toho ubohého zvířete. A věřte mi, vrátí se Vám to jako bumerang, je to zlo a to se vrací k tomu, kdo ho vyšle. Nedělejte to.

doplněno 25.05.12 19:59:

A ještě doplním. jste si jist, že rostlinky odcházejí kvůli kočkám? Když tam nejste celý týden, kdo je zalévá? Perfektně uhrabané záhonky rostlinám nestačí...

Od: sovicka*
Datum: 26.05.12 22:58

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Upozornění od sys hejkal 27. 05. 2012 06:01:58
Porušili ste pravidlá poradne!
Vulgarizmy a napádanie nie sú vhodnou odpoveďou na uvádzaný problém!

Od: sovicka*
Datum: 27.05.12 23:16

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Od: des*
Datum: 27.05.12 23:23

Přirozená ochrana před obtížnými hromádkami. Přípravek odpouzuje zvířata svým zápachem, účinně působí okamřitě po použití. Na krtky 20g na chodbu, na psy a kočky 10g/1m3, účinkuje 2 měsíce. http://www.radok.cz/bros-odpu…ovac-krtku-psu-a-kocek-450ml/

Datum: 28.05.12 23:36

Des, díky. Zkusím to na krtka.

Od: jonky
Datum: 28.05.12 21:11

nesnáším stupidní lidi co dokážou skrz zkurvenou zahradu zabít zvíře! Přál bych vám aby otravil raději někdo vás a umírala jste v bolestech, když máte tak trapný napady. Jak by se vám líbilo kdyby vaše děti chodily obtěžovat souseda a ten je otrávil aby měl od nich klid. Nebo néni pro vás zvíře živej tvor? Pro mě jste zrůda, která myslí jen na sebe a svoje dobro. Takoví lidi si nezaslouží žít. Až jednou budete umírat vy, rád bych stál nad vámi a smál se vám do očí jak umírate v bolestech.

Datum: 28.05.12 22:01

Jonky, já určitě chápu Vaše rozrušení. Přirovnání k nezbedným a rozeřvaným dětem, já sice beru, ale je to velice akademický postoj, který se nebude lidem líbit. Odepisuji hned, neboť se obávám, že bude Váš příspěvek zkryt. Ale naprosto chápu Vaše rozrušení. Také miluji zvířata.

Od: ron*
Datum: 17.06.12 11:02

Radím zrušit zahrádku a odstěhovat se do města. Mluvím z vlastní zkušenosti., máme souseda a ten nám pravidelně likvidoval kočky odchytem do želez. Nevěděli jsme, proč se nám kočky ztrácejí, dokud jsme na to nepřišli. Vyříkali jsme si to s ním, upozornili jsme ho, že je to vlastně trestný čin-týrání zvířat a snad budeme mít pokoj.

Myslím, že to chce trochu tolerance.;)

Datum: 21.06.12 22:12

Ron, to je strašné, to co tady píšete. Chytat kočky do želez, a vůbec, chytat jekékoli zvíře do želez, je příšerné. Je to hrůza, kterou může vyprodukovat jenom ohavný lidský mozek. Já Vám něco řeknu, nesnáším býčí zápasy. Ale asi se tady zvedne vlna nevole proti mně, ale ať. Když vidím, jak je ve zprávách že byl nějaký ten toreador nabrán na rohy a rozpárán, tak to je jediné, na co se dívám se satisfakcí. Ten býk přece za nic nemůže, lidé se chtějí bavit, a tak do něho píchají všelijaké dýky a já nevím jak se to jmenuje a ten hnusnej člověk oblečený jako kašpar tancuje a trápí veřejně zvíře, které vůbec neví proč mu ten sráč ubližuje a tudíž se brání. Je to hnusná podívaná a já se v tom momentě stydím, že i já patřím mezi hommo sapiens. To zvíře je evidentně silnější, ale nemá "inteligenci" lidskou, nepoužívá úskoků a zákeřných zbraní, pouze nechápe, co se děje a proč mu ten kašpar dělá bolest...

Trochu jsem odbočila, omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 22.06.12 06:39

Suzymon ,

naprostý souhlas. Platí přece Žij a nech žít.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.06.12 22:51

podle toho jak se lidi chovají ke zvířatům , se pozná kultura národa. Nedělejte prosím z nás čechů barbary a tyrany. Myslím že větčina lidí má hezký vztah ke zvířatům , ale i ten zbytek dokáže těm němím tvářím udělat peklo v jejich krátkém, životě. Nedovolme jim to, ta zvířata si to nezaslouží...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.