Znetvořené ředvičky - proč?

Od: Datum: 24.05.12 20:35 odpovědí: 9 změna: 25.05.12 19:34
avatar

Ahojky všem. Tak já zasela ředvikčky a tohle se mi urodilo. Posílám foto. nevíte někdo co to je? Zasela jsem je mezi mrkev a takovéhle obludky nepoživatelné vytahuji. Dobrá je jedna z deseti. takže skoro všechny jsou takhle zpotvořené. Teď mám strach o tu mrkev, jestli nebude taky taková. Poraďte prosím, mám ten záhon raději zlikvidovat a zasadit tam něco jiného a honem ještě zasít mrkev někam jinam? Díky za rady. Suzy.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 21:05

Buď špatné osivo, ale spíš to vypadá na nedostatek vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 22:10
avatar

Kdepak Gotre, nedostatek vody v tom nebude. To by ty některé, které jsou normální, také měly nedostatek. Je to záhada. Byla bych ráda, kdyby to bylo špatné osivo, nemusela bych likvidovat tu mrkev, ale nejsem si jista. Bestie jedny ředvičkovité...takové starosti.

Od: lidka*
Datum: 24.05.12 21:23

Suzy, no to jsou ale příšerky. *ee* Nebyl záhon hnojený čerstvým hnojem? Přitom nať je pěkná. Mně to připadá jako nějaká plíseň. Možná bych tam nasela třeba špenát - prostě něco, kde se nesklízí kořen. Možná i kedlubny. Asi bych mrkev dala na jiný záhon. Ještě možná třeba i hrášek. Ten navíc bude potom jako přírodní hnojivo.

doplněno 25.05.12 08:21:

Souhlasila bych s ladinem - jak jsem si prohlídla informace o této chorobě. *tuc* Teď co s tím? http://www.zahradkari.cz/forum/id.php?id=5488 a http://www.jikl.cz/br/1392-cernani-korenu-redkve.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 22:06
avatar

Liduš, nebyl hnojený hnojem, ale Ceretitem. A to přesně podle návodu. Natě byly krásné. Já mám strach, že je tam v té hlíně nějaká škodlivina. A myslíš tedy abych tu mrkev zlikvidovala? Moc se mi nechce. Co mi bylo divné, že některé ředkvičky mezi těmito zpotvořeninami byly úplně normální. Jsem z toho jelen. Přitom jsem to sela z jednoho pytlíku. No, ještě počkám, jestli to někdo nezná.

Datum: 24.05.12 22:47
avatar

Ahoj Suzy. Jenom si tipnu, zkus se podívat na termín aphanomyces raphani. Dost mi to připomíná.

http://www.agrokrom.cz/texty/…nalizace/zelenina_choroby.pdf

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.05.12 19:34
avatar

Ahoj Ladine, ještě jsem nestačila všechno přečíst, ale bude to ono. Díky, Suzy.

Od: gita65
Datum: 25.05.12 10:13

Tak přesně takové jsem měla před 3 lety také i mrkev vše z jednoho záhonku. Ptala jsem se pána který má velké zahradnictví a ten mi doporučil - nejlépe všechnu hlínu vyházet a dát uplně novou. Nebo zaset špenát cukety dýně a hlavně záhon nehnojit. Je tam hodně dusíku. Mrkev a ředkvičky nesnášejí čerstvé hnojení. Dva roky jsem dávala na ten záhon okurky další rok rajčata a další papriky. Letos jsem tam zasela hrách. Po 3 roky jsem ten záhon nehnojila a všechna zelenina byla nádherná a dostatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 25.05.12 10:51

Ještě doplním. Ředkvičky nesnáší přemokřenou půdu ale ani moc sucho. Musejí se zalévat pravidelně ale né moc.Mrkev bych tam nechala ale ředkvičky bych se pokusila zasít jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.12 19:33
avatar

Ahoj Gito, vůbec si nedovedu představit, jak bych hlínu ze záhonu vyhazovala a kde bych hlavně vzala jinou. Ale budeš mít pravdu, je tam nějaký sajrajt. Ředkvičky jsem už všechny vytrhala, zůstala tam taková divná mrkev, Asi to zítra zreji a dám tam fazolky. Nejhorší na tom je, že bojuji s místem, nemám tady žádné latifundije, pár záhonků a tak mám všechno naplánové...Kamn teď zaseji tu mrkev, to vůbec nevím...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.