1xKrádež vysazených rostlin - jak je chránit?

Od: Datum: 23.05.12 09:26 odpovědí: 14 změna: 27.05.12 22:05

Bydlíme v bytovém domě. Domluvili jsme se a za několik desítek tisíc korun jsme si v okolí nechali vysázet rostliny, aby jsme to tam měli hezké . Blízko nás je větší množství rodinných domků a majitelé nám chodí krást naše rostliny, to dělají již 3 roky. Jsme zoufalí, nikoho se nám nepodařilo chytit. Nachystali jsme si hole a jsme domluvení , že je normálně zbijeme. K přestupkové komisi to není, takže není jiné volby. Není možné nastříkat květiny nějakým smrdem , aby to odpuzovalo? Neodsuzujte nás. Nám se to přestalo líbit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.12 09:48

Nějak mne nenapadá, jak je zbijete, když je nechytíte. Raději než hole si nachystejte foťák a zajistěte svědky, a až někoho nachytáte, podejte oznámení na policii. Bitím nic nevyřešíte a naopak se ještě můžete dostat do problémů vy sami. No a existuje cosi, čím lesáci před Vánocemi stříkají stromky, aby zlodějům v teple začaly smrdět, ale nevím, co to je za postřik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 23.05.12 10:03

V noci toho člověk moc nevyfotí. To nás napadlo taky.

Od: viky®
Datum: 23.05.12 10:47
avatar

Dobrý den. Hlídat květiny a zbít zloděje. *uf* Prosím Vás, zapomeňte na to. Může tam přijít nějaký pořízek a ještě vám ublížit. Lidé jsou v dnešní době zlí, ještě k tomu, když je chytnete, že něco kradou a ničí. Nejde udělat kolem nějaká malá zahrádka, aby se kradení ztížilo? Dole nebydlí nějaký důchodce, co si může udělat dýchánek u okna? Nastavit kameru, připravit velké světlo a hlídat. Nebo by stačilo i velké světlo. Když si v noci posvítíte na zloděje z okna, tam jste v bezpečí, ven bych nechodila, aby vám ještě neublížil. Než se seběhnou sousedé, zloděj bude pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 23.05.12 12:01

Agrese není řešení, navíc byste z toho měli problémy vy. Navrhuji kontaktovat policii. Také navrhuji vysadit nové keře a na hlídky hlídat oknem/z úkrytu "na směny", kdo kdy přijde krást. Hned jak přijde, volat policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 23.05.12 12:27
avatar

Nainstalovat falešnou, ale ještě lépe skutečnou kameru (v okolí rozmístit cedule, že prostor je monitorován a v případě ničení nebo krádeži majetku bude záznam předán Policii ČR); zorganizovat noční hlídky; připravit si kbelíky s vodou, a když je náhodou uvidíte, vylít je na ně.

doplněno 23.05.12 12:48:

Kbelíky samozřejmě venku nenechávat! Mít je přepravené u okna nebo balkonu a hezky z výšky ne ně chrstnout ledovou vodu. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 12:28

Jen aby jim neukradli i ty kamery a cedule. I kbelík se hodí u rodinného domku*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 23.05.12 16:30

No nic, zůstaneme u hole a tyčí. Zvláštní je, že zloději vybírají jen pěkné kytky. Ošklivé nám zůstávají. Řeknu vám, že lidi jsou gauneři. Nejlepší je na tom, že nám ještě nosí bordel k popelnicím, které patří nám . Nedej bože, aby jsme to nezamykali jako se to předtím dělalo. V neděli večer je bylo plné a to v pátek to vyvezli.

Datum: 23.05.12 17:39

Obavam se.ze s timhle nejde mnoho udelat,kdyz nechytite.Podivejte,treba v Kopidlne,v zahradnicke skole,kde mam zname,vysazuji i vzacne dreviny a vic jak polovinu jim do rana nekdo klidne ukradne.Bohuzel se dnes nikdo nicim nezabyva.Pritom se ma zacinat od malych veci.Chapu vase rozhorceni,ale jedine do rana hlidat,stridat se.a zadne hole,jeste si nan´delate sami potize.Chytte a zavolejte bezpecnost a zjisti jmeno a ono kdyz se bude vedet v okoli kdo,daji si pozor kvuli ostude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.12 18:26
avatar
na nekterych z balkonu dejte fotopast a mate to vyresene. investice se brzy vrati a po vyreseni problemu ji muzete prodat dal :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 24.05.12 10:54

Ohrádkou, i neviditelnou, nerušící pohled, z vlasce. Plotem. Jakmile nastane překonávání překážky, je to žalovatelná krádež. Ale nejdřív se pokuste ty kytky najít v okolních zahrádkách, ať máte "důkazy" správně nasměrované na konkrétní osoby.:) Eventuelně vyrýpnout a zasadit zpátky. Znám to s angreštem i s dražšími kytkami, dohledání se nepodařilo, ale vědět, jak se instaluje ten hlídací samostříl, je tam připravený*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:10
avatar

Investovali jste několik desítek tisíc do kytek, tak investujte pár korun do kamery. Taková viditelně umístěná kamera odradí prakticky každého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.05.12 11:34

To tedy promiň, ale kamera za pár korun? - Maketu každý pozná (za pár korun) a do slušně fungujícího systému, který k něčemu bude by investovali další desítky tisíc, to asi tazatelka už nehodlá. Navíc dnes už ani kamery mnoho lidí neodradí. Stačí dlouhý kšilt a kamera je k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:39
avatar

Nehodlám se přít, ale já pořídil kameru se záznamem za 2.000,-. Kromě toho na kytky určitě nechodí žádní zločinci, ale šetřiví zahrádkáři z okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 22:05

Kdyby jste meli možnost, zkuste namířit na místo halogen a opatřit jej čidlem na pohyb, náklady by neměly být tak velké. Soused to má taky pravidelně mu zloději plenili zahrádku, má to sice i své nevýhody, reaguje to i na pohyb malého psa/kočky...ale jestli jste schopni se v bytovce domluvit...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.