zmrzlé ibišky?

Od: Datum: 21.05.12 18:17 odpovědí: 10 změna: 01.06.12 07:53
Zdravím všechny.
Mám asi 4 roky staré ibišky venkovni a do této chvíle se mi neukázal ani jeden lístek.U některé je nějaká snaha,že se tam ukáže zelené očko které je tam už skoro měsíc a dál už nic.Každopádně keře nejsou suché!Mohl by někdo poradit?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 21.05.12 18:45

Letos mám to samé, zkusila jsem stříhat, ale stromečky jsou živé nejsou suché . Jeden jsem dokonce vyjmula ze záhonu ,ale kořeny má v pořádku. dávám jim ještě šanci , ale co jsem viděla v okolí- mají je také holé - to by musely odejít všem - ještě počkáme snad se ozelení , co říkáte

Datum: 21.05.12 19:13

Vydrž,olistí se určitě do konce května.

JABRAKA

Od: myse®
Datum: 22.05.12 10:02

no nevím nevím...já mám dva... tedy měla jsem. jeden je už krásně olistěný a druhý holý, tak jsem ho ostříhala nakrátko a čekám a čekám...ale myslím že to má už za sebou...bohužel.

Letošní zima byla fakt na houby, zmrzlo mi spousta kytiček a keřů (např. i skalníky, u ktrých bych to vážně nečekala)

Datum: 22.05.12 15:18

já jsem měla 3, 2 zimu přežily, ale ten třetí bohužel ne. Už jsem místo něho vysadila jiný keř. Růže vypadaly taky, že jsou pomrzlé, nůžkami jsem zkrátila suché/pomrzlé nadzemní výhony a začaly vyrážet od kořenů, jedna už dokonce ukázala poupátko *hej*

Od: hm®
Datum: 22.05.12 16:18

Máme dva ibišky. Jeden je už zelený, druhý nic. Taky mám obavy. Zatím jsem s ním nic nedělal.

Datum: 22.05.12 17:26

Vydrzte,taky nemaji listy,jen ted par,ale urcite vyrasi,pozdeji.Nekde jsou holt dele.

Datum: 22.05.12 19:58

Ahoj, já stejnou situaci řešila loni - stále jsem doufala, že se vzpamatuje, ale začátkem léta bylo stále jen pár zelených lístků na několika tenkých výhoncích z kmene... před zimou jsem stromek ostříhala a doufala, že se vzpamatuje - bohužel letos je úplně mrtvý *plac*

Od: jurdicz
Datum: 31.05.12 23:03

tak teda jeden se úplně chytl, u druhého se chytly mladší proutky a další už budou zřejmě K O. Pomalu sesychají. *sok*

Datum: 01.06.12 06:11

Zkuste je ostrihat,uvidite,kde jsou zelene.Po letosni zime je to mozne.jInak Ibisek se stejne striha kazdy rok na jare..Ja jsem musela take pul kere vystrihat.Ibisek jinak vydrzi dost,ale lonska zima byla vyjimecna.

Datum: 01.06.12 07:53

většina kytek nezmrzne, ale uschne... stačí když přes zimu málo prší nebo je málo sněhu a uschne toho spousta - poznat je to až na jaře.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.