Sršni okusují větvičky

Od: Datum: 05.09.13 19:18 odpovědí: 6 změna: 08.09.13 17:25

Teď jsem přišla ze zahrady a musím se s vámi podělit o novou zkušenost. Sršni kolem dokola ohlodají větvičky šeříku a sají pak mízu. Přiživují se i vosy, mouchy, zejména ty s kovovým leskem. Nevěřila jsem vlastním očím. Šeříky - mám dva - vypadají jako by nebyly bez vláhy měsíc. Mají stočené listy a jsou povadlé. Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Šeříkům je asi 20 let. Navěsila jsem na ně PET lahve s pivem a nijak moc to neúčinkuje. Zatím jeden sršeň a jedna moucha. Nikdy jsem neviděla a neslyšela, že by se něco takového dělo. Asi o šeříky přijdu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.13 19:42

inu, to je jasná odveta chytrých a solidárních blanokřídlatců, to máte za to, že jim vypalujete hnízda (https://www.poradte.cz/volna-…uze/4928-vysavac-na-vosy.html) :):)

(to je jen takové varování, radši s nimi přestaňte válčit, sršňovití jsou mocná čeleď, a dokážou se svými škůdci zatočit :):):))

Ohodnoceno: 2x

Od: andrea1*
Datum: 05.09.13 20:16

A ozval jste se, jak jsem čekala.

Ale já jsem chytřejší než vaši "blanokřídlatci" Asi přijdou o život. Co je moc, to je moc. I v přírodě musí být mezi zvířaty rovnováha, proto jsou dravci. O šeříky pečuji dlouhá léta, za co se mi odměňují na jaře nádherným kvetením. Šeříky chtějí taky žít! Co vy na to Hafhaf. Mám na zahradě všechno ovoce od nich nahlodané - jablka, broskve, kumoi, sajou ostružiny. Koupím biolit a tím je budu stříkat jak mi tady porazeno. Když vidím tu spoušť, není jiné řešení. Víte Hafhaf?

Potřebovala bych to jejich hnízdo najít. Pak by asi bylo po problému. Sršni lítají i v noci, jsou velmi aktivní.

Datum: 07.09.13 08:57

Nemějte obavu, šeříky to přežijí. Jsou to velmi vitální druhy, které velmi rychle obrostou. A sršni za chvilku zmrznou. Zůstane jen královna.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.09.13 19:44

andreo. To není tím, že sršně mají žízeň. Staví si hnízdo a na to potřebují kůru. Nám takhle "očesali" jasan cca 5 metrů vysoký. Měl naprosto holé větve a kmen, ale přežil to. Ten Tvůj bez by to měl vydržet taky.

Ohodnoceno: 1x

Od: valik
Datum: 05.09.13 19:45

sršni takhle okusují i jasany a další dřeviny. šeřík ostříhujte až pod okousané místa a na sršně použijte nějaký sprej (biolit)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.13 17:25

Je potřeba na tyto hmyzí dravce pohlížet jako na užitečnou čeleď.Je možné,že stejně jako vosy nepožírají kůru,ale na větvičkách usazené mšice.Vloni jsem je pozoroval na vrbičce.Stejně se chovají i vosy.Když staví hnízdo,tak je vidívám i na plakátových panelech,kde těží papírovinu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.