Řasy v zahradním jezírku

Od: Datum: 19.05.12 17:47 odpovědí: 9 změna: 23.05.12 09:48
avatar

milí dobří kamarádi-chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s odřasováním zahradního jezírka. máme jezírko tak asi 3kubíky -vodní trávu, orobinec a asi tak 12 rybyček. Na rybyčky ovšem většinu roku není vidět pokud se zrovna nevyhřívají na hladině. minulá léta jsem tak 4x do roka prostě vodu vyměnil stěny vyčistil a byl na měsíc pokoj.letos jsem si tam však dal i lekníny -a ty bych při výměně vody 100% polámal. chtěl jsem koupit uv lampu ale byla mě vymluvena pro vysokou cenu a nízkou účinost...

Má někdo dobrou radu?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 19.05.12 20:15
 

Zde je opravdu ekologická likvidace řas http://www.akva-exo.cz/chovat…ezirka/pripravky-proti-rasam/

 
Od: polinek*
Datum: 19.05.12 21:32
 

my jsme dali do jezírka pouze co se dává do akvária tu malou kostku bublající a měli to zaplé .A byl klid. Také musím koupit nový bublinkovač ,nebo se ten již pokazil.Také mám neprůhlednou vodu. Dnes zrovna jsem se koukala a tak ji zítra v Hornbachu musím koupit.A úplně to stačí.

 
Datum: 20.05.12 00:18
 
avatar

Zkoušel jsem ten Aglofin - za hodně peněz málo muziky. Docela se mi osvědčila výměna plastových trubek k vodotrysku v jezírku za měděné. Řasy se sice dělají ale daleko mírnějším tempem a rybkám to zdá se nevadí (ta měď).

 
Datum: 22.05.12 15:30
 
avatar

naše jezírko bylo taky vždy plné řasy, zkoušeli jsme všechny možné i nemožné prostředky, ale nepomáhalo vcelku nic. Zkusili jsme do vody po celém obvodu rozlít savo - rostlinám nevadí, lekníny krásně kvetou, žáby se úspěšně množí, dokonce máme i čolky a řasa není :)

 
Od: fibiŽ
Datum: 22.05.12 20:17
 
avatar

zdravím a děkuji za odpověd.

Savo do jezírka mě doslova děsí protože tam mám dost rybyček a určitě bych o ně nechtěl přijít. lili jste tam nějaké konkrétní savo a kolik?

žába i čolek jsou přeci obojživelníci a ryba si musí kyslík filtrovat přes žábry...tak fakt nevím.

fibi

Datum: 22.05.12 21:15
 
avatar

no my rybičky už asi 4 roky nemáme, hrozně se přemnožovaly a jezízko taky znečisovaly. S těmi bychom asi savo použít nemohli.

 
Od: polinek*
Datum: 22.05.12 20:38
 

,,jezírko máte potažené -umělé? Nebo přírodní? Nevím jak na žáby ,,kam se v zimě zahrabou,pokud tam je folie..?hm

 
Od: fibiŽ
Datum: 23.05.12 06:47
 
avatar

jezírko máme betonové pod úrovní terénu-v předu je součástí tarasu protože mám svažitý terén nad úrovní je pak jezírko součástí skalky. na dně je sposta menších i větších oblázků a kapsy s hlínou na rostliny...

Datum: 23.05.12 09:48
 
avatar

na dně jezírka máme fólii, rostliny (lekníny apod.) zasazené v květináčích a přesto jsou u nás žáby jako doma nevím, jestli v jezírku přezimují nebo někam odskáčou, nedaleko máme potok?

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.