Pěstování orchideje

Od: Datum: 14.05.12 14:40 odpovědí: 7 změna: 24.05.12 21:14
avatar

Dobrý den, před měsícem jsem dostala k svátku orchidej v květináči. Není to taková klasická, s dlouhými stonky, ale spíš nízká, se silnými stvoly, je na ní asi 30 květů, někde 2 - 3 z jednoho místa.

Je moc krásná, ale nemám bohužel s pěstováním zkušenosti. Mám ji v jídelně na komodě, jsou tam okna k severu, světla dost, ale sluníčko žádné. Jen ji mírně zalévám. Zatím jsem ji nehnojila.

Co mám dělat, až mi odkvete, aby v budoucnu zase tak krásně kvetla? Mám pocit, zda není nějak nadopovaná chemií kvůli tomu, aby byla krásná při prodeji a že mi třeba takto už nikdy nepokvete. Jak o ni mám pečovat? Hodí se pro ni ta severní strana?

Předem děkuji všem rádcům.*slunce* Jaga.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 14.05.12 14:50

tuším dendrobium nobile - uvidíme znalce co na to řeknou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 14.05.12 18:57

Taky si myslím, že je to Dendrobium nobile. Většinou bývají bílé,ale v poslední době se ukazují i jiné barevné varianty. Pro nasazení dalších květů chce na zimu chladno, tak asi kolem 10 stupňů a snížit zálivku, aby neuhnila. Dejte si její název do vyhledávače a tam je popsáno vše.*palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 15.05.12 07:14
avatar

Dobrý den Jago. Dendrobium nobile, ta dá daleko více starostí, když má znovu tak nádherně kvést, než běžné orchideje. Hlavně přenášení ven, chránění před sluníčkem, chladem a světlem přes zimu. Když kvete, tak je nádherná.

http://abecedazahrady.dama.cz…c-61-sr-1-a-1994/default.aspx

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.12 11:31
avatar

Děkuji vám všem za rady, pokusím se, aby měla dobré podmínky. Ale takhle mi asi už nikdy nepokvete. Jaga.

Datum: 17.05.12 12:40
avatar

Mě taky orchideje nikdy nevydržely více jak jeden rok a před 4lety jsem dostala jednu,která mi kvete již 4 rokem,škoda,že tady nemám foto před rokem,to měla asi 8 pramenů posetých květy.Na podzim to vypadalo,že je po ní,a když už jsem jí chtěla vyhodit,tak jsem si všimla,že jí toste nový výhonek pod listem.Tak jsem jí přesadila do velikého květináče a už je zase plná květů.A můžu říct,že se o ní starám jako o ostatní kytky,jednou za týden zaleju a to je vše.Vlastně jsem jí na jaře přesadila do nové hlíny,ostříhala kořeny a zatím žije

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maladraba
Datum: 24.05.12 21:14
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 21:40
avatar

zrovna takovou jsem dostala asi před 4 roky k vánocúm od sousedky, jen má bílé květy s fialkovými okraji, ale takhle bohatě tedy nekvetla ani když jsem ji dostala. Jinak jsem ji zatím nepřesazovala, zalévám asi 2x týdně, ale jen nepatrně., aby se neřeklo, jestli víte, jak to myslím. Kvěštináč mám postavený na okně na jižní straně, ale ne na přímém světle, napůl stíní žaluzie. Z květů se těším 2x do roka. Klasická orchidej mi nikdy znovu nevykvetla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.