Jak na netřesky?

Od: Datum: 04.09.13 19:24 odpovědí: 9 změna: 11.10.13 11:52

Mám v truhlíku na balkoně několik netřesků, které se zdárně rozrůstají. Nevím, jak je připravit na zimu. Přikrýt, dát do sklepa nebo co s nimi? Poradíte mi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mdcorak
Datum: 04.09.13 20:24
Pres zimu je nechte venku. Truhlik treba zalozte do zeme po okraj mebo umistete na chranene misto
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.13 22:22

Nedělejte s nimi nic. Zimu vydrží.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 04.09.13 22:29

Dobrý den, mám je léta v květníku na zahradě - od jara do podzimu dávám pod květník misku, abych nemusel zalévat. Na zimu misku odeberu a nechám je osudu. Pokud je sníh, tak je zakryji celé sněhem. Rostou stále a i nové odnože. Zdravím!

Od: narf
Datum: 05.09.13 11:25

Netřesk je nezmar. Vydrží mrazy libovolné. Úplě nejšťastnější jsou při pěstování na místě otočeném na jih, narostou do obřích rozměrů.

Datum: 13.09.13 13:55

Netřesky jsou v nejlepším slova smyslu nádherný, nenáročný plevel.

Mějte je kde chcete, možno truhlík, venku, na dřevě, na kameni a kochejte se krásou.

Nechte je žít, nejlépe kdekoliv.

Datum: 20.09.13 16:12

Také pěstuji netřesky.Všude - v kuchyni jako příruční lékárničku, v pokoji na okně i na balkóně.Jsem nadšená jejich účinky. Hojí vše možné(šťáva), hlavně v ústech, v uchu, poláleniny, kousnutí hmyzem atd.Teď zrovna bych se bez nich neobešla s problémem odřené sliznice v ústech.

Starám se o ně tak, že čím se starám méně, tím jsou větší a tlustší, čím více se jim věnuji, tím jsou tak nějak normální...V zimě na krytém balkóně nezmrznou ani nepřikryté.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.09.13 10:30

Také máme zahradu plnou netřesků , jsou krásní , rychle se množí a alespoň ty kameny nevypadají smutně. My netřesky také necháváme normálně venku , na kamenech a ještě nikdy si nestěžovali :) , v přírodě na skalách je také na zimu nikdo neuklízí , jsou na toto přizpůsobené.

Od: dobrman*
Datum: 11.10.13 11:43
Pěkný den, já mám netřesky ve volné půdě po celý rok, na zimu je ani nezakrývám a zimu přečkají bez problémů

Datum: 11.10.13 11:52

Dlouhá léta jsem měl netřesk na betonovém, ničím nechráněném sloupku plotu. Na sloupek jsem přichytil kus králílářského pletiva (aby se měly kořeny za co držet), nasypal 2 cm zeminy a zasadil obyčejný netřesk z lesa. Dál jsem se o něj nestaral. Sice nenarostl do bůhví jakých rozměrů, ale zdárně tam vegetoval a dokonce i kvetl cca15 let.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.