Jaké lepidlo na mravence - stromy

Od: Datum: 10.05.12 10:24 odpovědí: 19 změna: 24.03.14 18:44
avatar

poradíte mi nějaké lepidlo na mravence, kteří nosí na stromy velké množství mšic, kde si je pěstují?

Vím, že existuje CHEMOSTOP, ale je poměrně drahý a kdysi jsem zahlédnul, že na to někdo používá něco průmyslového za zlomek ceny... ovšem tehdy jsem to nepotřeboval a dnes si nevzpomenu :)

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.12 10:26

My používáme ten Chemostop - přímo na kmínek. Je dražší, ale není ho velká spotřeba a na kmeni vydrží "lepivý" celou sezónu. Jen pozor aby si mravenci nemohli najít cestičku jinudy - jsou strašně mazaní, stačí stéblo trávy a nátěr je k ...ničemu;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 10.05.12 10:31

Na omezení ´vstupu´ i mravenců se mi osvědčil suchej logr z kafe - používám jej hlavně proti plísním, proti mravencům zafungoval taky... Akorát netuším, jak jej připlácnout na kmen - snad posypat okolo stromu?

doplněno 10.05.12 11:20:

To viki:

*smich*

Jo - nesmí být ze slazeného kafe a nebo z kafe s mlékem/smetanou...

*slunce*

doplněno 10.05.12 11:23:

BTW - ale i na příkladu toho "souseda" je vidět, že zafungoval naprosto dokonale proti mšicím a to v celé vesnici - pak, že to ´nefachčí´...

*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 10.05.12 11:09
avatar

Dobrý den. K ošetření stromů, nejen před mravenci, ale také housenky apod. havěti, je určitě dobrý Chemostop, jak už píše nahoře Limetka. Nevím, kolik máte stromů, ale jedno natření, máte na celé léto. Tím si ušetříte hodně času a peněz za postřiky, na mšice, nebo housenky, co vám napadnou stromy. Také budete mít, méně poškozeného ovoce a bude větší, protože strom nebude oslabován, škůdci. Jen můj názor.

*slunce*

Něco humorného k lógru z kafe.

Jeden soused doma pěstoval na políčku rajčata, papriky. zeleninu. Aby neměl mšice, tak mu kamarádi v práci poradili, ať dává na políčko lógr z kávy. Všechny mu nosili lógr z kávy a on rozhazoval po políčku kávu.

To nejlepší na všem bylo, že na jeho políčku byly mšice z celé vesnice a ještě okolí, jak všem říkal a hrozně nadával.

Nechci se nikoho dotknout.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.12 12:30
avatar

díiky, zkusím... jestli mi jeden kelímek vystačí na sezónu, tak ok.. myslel jsem, že je to něco jako vosk a tím pádem velká spotřeba :)

Od: viky®
Datum: 10.05.12 16:06
avatar

Nekupuji kelímek, kupuji tubu Chemstop Ecofix, cena 99,- Kč. Je s tím lepší práce. Pásky za 45,- Kč, nekupuji, ale dělám si je sama. Stromů je hodně a páska je zbytečně drahá. Zítra sem dám foto, jak to dělám.

doplněno 10.05.12 22:08:

Lepení pásu na stromy. Omlouvám se, manžel je toho názoru, že mám nechat na každém, jak se sám rozhodne, co bude dělat. Stejně sem dám ukázku, jak dělám lepící pásy, na stromy já. Odkoukala jsem to, od zahradníka. Zahradník, dá kus pásu igelitu, páskou lepící, oblepí obě strany, nejméně 2x. Uprostřed natře dva proužky štětečkem. To je u silnějších stromů. U slabších stromů, natírám pruhy, přímo na strom. Už to dělám třetím rokem. Jestli máte málo stromů, páska na lepení, stojí jedna krabička 45,-Kč.

Důležitá informacce: Občas je dobré se podívat dolů, těsně ke kmenu stromu. Stačí, když bude jeden den pěkné počasí, těsně kolem stromu, mají mravenci udělány dolů do země, malé dírečky. Vezmu Formitox, malou lžičku z PVC a jemně, jen trochu, těsně kolem kmenu modrý prášek, dám do dírek. Spotřeba je velmi malá. Krabičku Formitoxu, mám už několik let. Stromy stačí obejít, jednou za 14 dní. Hodně to stromům pomůže. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 08:05

Žádné pásky nedávám, kmínek se pod nimi zapařuje a dělá se tam plíseň - opravdu stačí natřít přímo na kmínek v šíři cca 5 - 10 cm. Na natírání se mi osvědčil kuchyňský kartáč na rukojeti, lep má poněkud hustší konzistenci, tím kartáčem to jde skvěle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 11.05.12 10:03
avatar

Dobrý den Limetko. Chci se zeptat, když tam je hodně mrtvolek mravenců, je to natřené přímo na kmenu, co s tím děláte? Natřete nově, kus dál? Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 10:08
avatar

já bych to jen přetřel... pár se jich rozmatlá, ale hlavně bude nová vrstva :)

včera jsem to vyzkoušel... máme mladé stromky a takové boží dopuštění jsem nezažil. před nátěrem byl kolem stromků občas nějaký mravenec, po půl hodině jich tam pobíhali stovky zmateně kolem... někteří hopsali ze stromků dolů, ale většina jich asi umře na stromě věkem :-D

funguje to dobře, natíral jsem "třískou" cca 2 cm proužky kolem.

doplněno 11.05.12 12:51:

"moji" mravenci jsou mazaní... mají na stromu už dobrou farmu o kterou nechtějí přijít, takže si tam nosí stébla suché trávy a budují mosty, doufám že brzy pochopí a nechají toho :-D

Od: viky®
Datum: 11.05.12 10:59
avatar

Perfektní, další stromy natírám taky přímo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 11:03

Viky, klidně to přetřu, ale většinou není v dané sezoně už třeba, ti mravenci to brzy pochopí, že tudy cesta nevede a nechají marných pokusů to přelézt. Jsou potvůrky velmi inteligentní. Příští rok lze natřít opět stejné místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 11.05.12 11:16
avatar

Děkuji *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 11.05.12 11:21
avatar

Zkuste oboustrannou lepicí pásku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 11:43
avatar

Zazil jsem mravence, kteri si nanosili z okoli "smeti" a to nanesli na lepivou pasku a udelali si takovy most. No a zkazte jim to pak :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michaelabr
Datum: 27.06.12 06:12

To lepidlo CHEMOSTOP vydrží vážně dlouho. Investovat se do něho vyplatí. Nám pomohl jedině on...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 07:31
avatar
Já používám tekutou kočku...lepidlo na myši!
Laciné, spolehlivě drží. I na prstech.
doplněno 27.06.12 11:16: Zdravím i já. U nás se prodává italský výrobek, lepidlo na hlodavce a hmyz, netoxické, dlouholepící. "Nakreslím" s ním třeba kruh nebo i šišku a doprostřed dám návnadu. Pak to vypadá, jako když dědek tahal řepu, jedna myš přilepená v lepidle, další dva tři zachránci přilepení k ní a navzájem. Chemie je usmrtí, já hodím i s podkladovým papírem či kartonem do smetí.
Cena cca 2,50€
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: viky®
Datum: 27.06.12 08:58
avatar

Dobrý den Hejkale. Co to je lepidlo na myši? Jak se to jmenuje? Ptám se proto, že na další rok, bude také potřeba ochrana před mravenci. Děkuji

doplněno 27.06.12 21:12:

Děkuji za vysvětlení, co je lepidlo na myši. Musím přípravek sehnat na myši, to musí být super. Viky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majitel*
Datum: 28.02.14 13:54

Pozor, všechny lepidla na myši jsou jedovaté pro rostliny! Pro výrobu nefytoxických lepidel je nutno použít nezávadné materiály a proto jsou tato lepidla dražší. Ne vždy se otrava na stromu projeví, ale pravděpodobnost je vysoká. Na mladé stromky bez borky se neporučuje aplikovat ani kvalitní lepidla. Existuje také jiné nefytoxické lepidlo, s názvem Vermifix. Údajně bude brzo i ve spreji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kiri
Datum: 24.03.14 17:59

Prosím trochu lépe: ... všechna lepidla na myši jsou jedovatá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 18:44
avatar

no a proc naopak ty mravence nenakrmite necim jinym aby nemuseli chudaci nosit msice :) Nejvic se mi osvedcily ruzove granulecky v hnedem obalu BiolitPlus na mravence (to si donesou az domu a nakrmi tim kralovnu) a nebo gel fortox (ten zabiji hned po poziti)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.