Jak se zbavit kerbliku

Od: Datum: 06.05.12 09:52 odpovědí: 12 změna: 02.06.12 13:26

Prosím dotáhla jsem si od známých na zahrádku plevel zvaný kerblík neb.kozí noha, jak se ho zbavit? Roundup na něj nepůsobí, poraďte.Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 06.05.12 10:37
avatar

Dobrý den. Moje zkušenosti s kerblíkem. Nevím, jak máte velkou zahradu, je to dřina. Pomáhá jediné. Dva, nebo tři dny deště, aby zem byla promočená, čím víc je zem promočená, tím lépe. Malou židličku, ostrý nůž, ( vysouvací) kousek po kousku, vyřezávat a vytahovat ze země. Připadalo mi to, jako když, stahuji kůži s kuřete, táhnete a vyřezáváte, další a další kořínky. ( nebo kopřiva) Mokrá půda vydrží tak dva dny, za tu dobu se musí podařit, všechno vytahat. Pak už jen chodím po zahradě a jednotlivé kousky, které ještě vyrostou, hned z mala, likviduji. Je to úmorná práce, ale déšť, je velký pomocník. Zalévání nepomůže. Také jsem zkoušela Roundup H Hobby. Nezdá se, že by byl nějak moc účinný. Nesmíte dopustit, aby vám něco vykvetlo. Na záhonku je to jednoduché, dáte černou folii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.12 19:50

Předpokládám, že nemluvíme o bylince názvem kerblík, ale o pleveli , který se jemnuje Bršlice kozí noha - tak tu žádným pletím nezničíte, bude muset nastoupit chemie - buď Bofix, pokud máte bršlici v trávníku a ten zničit nechcete- nebo RoundUp případně Glyfogan (totéž, ale levnější značka) - pokud jde o úplnou likvidaci všech rostlin v místě postřiku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: poiu®
Datum: 06.05.12 20:07
avatar

S tímto plevelem je marný boj. Chemie nám nezabrala, nezbývá než neustále nové rostliny likvidovat tak, že se budete snažit odstranit co největší množství oddenků. Jakmile část oddenku v zemi zůstane, opět obrazí! *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jk82®
Datum: 06.05.12 20:35

dobrý den zkuste garlon 4ec ničitel nežadoucích dřevin a vytrvalích plevelů likviduje přesličku já měl problémi ze škumpou roundup za měsíc ani tuk a garlon za týden kapůt a že škumpa je pěkný svinstvo a ted mám pokoj 50ml cca 115kč.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.12 22:44

Bršlice velmi dobře reaguje na herbicidy,jen prostě část rozsáhlého kořenového systému přežije takže je nutné zákrok opakovat.V trávníku se zanedlouho zničí pravidelným sečením rotační sekačkou,protože to nesnáší.Jsou mnohem horší plevely,které skutečně není téměř možné vyhubit a kdyby se Vám ji nepovedlo mršku zničit tak vězte,že je léčivá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dzulieta*
Datum: 06.05.12 23:03
Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 07.05.12 06:12
avatar

Citace z odkazu:

Použití herbicidů účinných proti bršlici není na zahradě povoleno,...

Cože? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.12 11:16
avatar

Jak správně píše Limetka, nemáte kerblík /bylinka/, ale prachobyčejnou bršlici kozí nohu. A s ní je opravdu marný boj. Leda po kouscích vytrhávat, ale vždycky se kousek zapomene a ten se pak vesele množí dál. Před léty mi známý dal odkopek velice pěkné okrasné trávy. Měl v ní ale bršlici. Tráva mi pěkně roste a dělá radost, ta potvora bršlice roste taky a nikdy jsem se jí úplně nezbavila. Myslím si, že je to boj s větrnými mlýny. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 08:10

... to bude asi nějaký krajový název té plevele *nevi*...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuree
Datum: 10.05.12 14:59

Bršlice kozí noha je sice úporný plevel, ale milují jej králíci. A je jedlý i pro lidi.Za komančů jsme stavěli důma opravdu jsme měli hluboko do hrnce. Vařola jsem z těch bílých kolének polévku - byla moc dobrá, je něch kolének musíte nasbírat moc:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martasik09*
Datum: 11.05.12 09:10

Děkuji Všem za rady " Kerblík" tu hrůzu pojmenovala moje máma a ta má docela přehled v kytičkách, ovšem a právě dodala Kozí noha proto jsem napsala oboje, sice pořád nechápu rozdíl, ale co jsem viděla na obrázcích- je to spíš ta Bršlice kozí noha.Opravdu dík budu trhat a trhat a vyzkouším ten Garlon 4ec.

Od: martasik09*
Datum: 02.06.12 13:26

Velice děkuji jk 82 @ ...po nastříkání roztoku ,co mi poradil ( Garlon...) tato rostlina ( mrška¨;) začla po týdnu jaksi uvadat ale okamžitě vyhnala na květ, ostříhala jsem pár těch nej květenství, znovu postříkala tím Garlonem a začíná KRÁSNĚ rezatět a hynout. P.s. nesekala jsem, netrhala, nechala pořádně vylézt listoví, až jsem se bála, ale opravdu zabralo. Možná po vytrhání toho rezatého zbytku se objeví nové listy, nevím, ale když, tak zopakuju postřik na list a my slím, že bude OK neb KO. Vypadá to, neb je jasné, že postřik působí, ale nutné nejmíň 3x opakovat a na vzrostlé listy. Nebojte se ničeho, jen nepostříkejte nic jiného co nechcete. Kopřivy byly za 2 dny KO.*hej*A naopak ten bambus v kterém jsem si to přitáhla, a myslela že vymrzl, roste v tom místě postřiku jak blázen.*blee*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.