Výkup bylin, možnost jak si vydělat

Od: Datum: 04.08.13 00:10 odpovědí: 6 změna: 08.08.13 11:06

Máte s tím někdo zkušenosti? Dají se lehce vygooglovat ceníky výkupu bylin. Nečekám zavratné zisky za hodinu, ale mravenčí práci. Ale tak mě napadá, není to jedna z možností, jak si může přivydělat i mladý student, nezaměstnaný. V čem je tam asi největší zádrhel? Čerstvost? Mít blízko tu výkupnu, abych neprojížděl plno peněz? Víte o někom, kdo si tak přivydělal nebo dokonce pravidelně vydělává hezké částky? Děkuju za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.13 01:03

Máš ceník výkupu některých bylin: http://www.bylinyfrohlich.wz.cz/vykup_02.html jinak nějvětší zádrhel je v tom že byliny, které nejvíc stojí se nejhůř trhají, prostě na 1 kg potřebuješ hodně sušených bylin myslím třeba hluchavku, abys měl 1 kg sušené hluchavky, to bys musel dlouho sbírat. Jinak jsem slyšel, že kdysi dávno si někdo sbíráním bylin vydělal na novou televizi za komunistů, ale to musel být PAN sběratel...

Ohodnoceno: 0x

Od: laik
Datum: 04.08.13 01:05

Take by me zajimalo, jak to ted je. Pred nejakymi 30 lety to casto delala moje babicka. Mela z toho pocit, ze dela neco uzitecneho a jeste si vydelala par korun. Byla to ale nekoncici prace, kterou ji ta vykupni cena urcite nemohla zaplatit. Pamatuji si tasky a tasky plne natrhanych kvetu bylin, z kterych po ususeni zbyl pytel nebo dva. V sezone tyto kvety prakticky prevzaly kazde volne misto v jejim byte (zila uz po smrti dedy sama).

Nemyslim, ze se takto da vydelat nejaka slusnejsi hodinova mzda, pokud clovek nema louku a vykupnu primo za plotem a velky chraneny prostor na suseni bylin vnku na slunci.

Rad bych se ale mylil.

Datum: 04.08.13 12:20

Je to dobrý nápad, ale zcela zásadní je, jestli máte zdoje těchto bylin někde poblíž, nebo alespoň víte, kde se v okolí vyskytují a dokážete se tam levně dostat. Potom to chce taky místo, kde je sušit - ideální je čistá půda. Kdybych se do něčeho takového pustil, asi bych je nedával do výkupu, ale sestavil jednoduché stránky s popisem na co která bylina je a jak se připravuje. Můžete tam i radit lidem. A nabízel bych je i na bazoši, aukru, přispíval na fóra. Třeba taková hluchavka bílá je na léčení respiračních chorob skvělá a hrozně špatně se shání v solidní kvalitě. K tomu je velmi drahá. A tak je to i s jinými bylinami. Nějaké peníze by to přinést mohlo a stát se v očích okolí "odborníkem přes bylinky" by taky nemuselo být špatné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.08.13 23:58

Rodiče dříve (cca před 8 lety) prodávali byliny do Strážnice. Pokud máte vlastní (větší) pozemek a byliny na něm pěstujete, můžete si tak i vydělat na živobytí. Musíte ovšem mít dobrou sušárnu (suchou, tmavou, bez prachu). Vždy hodně záleží na kvalitě bylin a od toho se odvíjí i výkupní cena. Pokud je špatné počasí, moc nevyděláte; právě kvůli velmi vysokým nárokům na sušení od toho rodiče upustili (jako hlavní obživu pěstovali byliny asi 5 let).

Pro větší množství si z výkupny jezdí i sami - záleží ale, kde bydlíte.

Co se týče bylin sbíraných v přírodě, je to spíš jen takový přivýdělek (nebo pro studenty místo brigády).

Datum: 07.08.13 09:37

Před 32 lety jsem si vydělala sušením heřmánku na manžestrové rifle. To bylo něco.:) Heřmánek se rozrostl místy v poli s obilím, dříve jej tam pěstovali na celém poli a pak po jeho zrušení místy zůstal ve značném možství. Výkupnu jsem měla asi 20 km. Dneska už se to asi moc nevyplatí, všude samé pesticidy apod., ty byliny jistě už nejsou tak zdravé. Navíc obtížné sušení. Květu bezu černého natrhám za hodinu pytel, ale obtížně se suší, hnědne. Takový potom nechtějí. Dobře a rychle se sbírá list břízy, ale neměla by být u silnice. A pak v rukavicích kopřiva, těch je všude plno. Po některých bylinách je velký zájem, třeba už zmiňovaný květ hluchavky nebo květ divizny, ale víte kolik kilo čerstvých květů by musel člověk sebrat na kilo sušených? Proto si myslím, že k vydělání to není, spíš si nasušit jen tak pro sebe na zimu na čaj. Jaga.

Od: lemar0
Datum: 08.08.13 11:06

Zrovna včera jsem odvážela sušené bylinky do výkupny Leros ve Slatiňanech. Sbírám každý rok lípu a letos jsem přidala i přesličku, která mi zamořuje zahrádku. Letos je již po sezoně, potrvdili mi to i ve výkupně. Podle toho jak se tomu budete věnovat, tolik si vyděláte. Není to na zbohatnutí, ale i 500 Kč potěší a pomůže. Do výkupny se dají pytle posílat i poštou, tak to dělají třeba školy. Můžete taky sbírat kůru z pomeranče. Místo nezabere a za zimu se něco nasbírá. Seznam, co vykupují i s ceníkem najdete na netu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.