Rostliny a geopatogenní zona

Od: Datum: 08.01.12 00:42 odpovědí: 10 změna: 14.03.15 22:06

Mam v byte zrejmě geopatogenní zonu, jedna kytka uhynula a další rostlina na tomtéž místě začala chřadnout, tak jsem ji přemístila na jíné místo a spravila se. Poradí mi někdo kytku, které může růst v geopatogenní zoně? Je to místo v bytě, na které by se hodila nějaká rostlina, spíše vzrostlejší, původně tam stál fikus benjamin a potom citroník.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kvik
Datum: 08.01.12 02:22

Určitě se tam bude líbit Difenbachii. Našla jsem vám foto na gogle. Rostliny jsou jako psi, pes si také nelehne tam, kde se mu nelíbí. Rostlina potřebuje nejen světlo, lásku při pěstování ale i správné místo, kde bude růst. Roste jako z vody a je krásná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvik
Datum: 08.01.12 02:32

Geopatogení zóna, negativní energie.

Nejen květiny hynou.

energie a zvířátka
Je známo, že pes, kočka a had stahují z člověka negativní energii. O morčatech se říká, žestahují nemoci. O stromech zase víme, že dokážou dobít baterky a pokud se člověku točí energie opačným směrem, strom má sílu to změnit. Mám vyzkoušené, funguje to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvik
Datum: 08.01.12 02:51

Geopatogénní zony, jsou nevhodné i pro lidi a zvířata, tak nějaká informace, může být poučná. Říká Google.

http://silesia.wz.cz/dragon08.htm

Co jsou geopatogenní zóny (GPZ)?

Geopatický stres je přirozený jev, který působí v jistých místech a může být škodlivý pro naše zdraví. Vyskytuje se v místech nepravidelností v zemském magnetickém poli, které mohou být způsobeny proudy podzemní vody, geologickými zlomy, důlními pracemi, podzemními dutinami a dalšími příčinami. Těmto místům se obecně říká geopatogenní zóny (GPZ).

V závislosti na jeho zdroji, geopatický stres se může projevovat jako liniový, nebo jako nepravidelná zóna nebo bazén.

Existence geopatogenních zón je primární faktor ovlivňující naše životní a pracovní prostředí. Světová zdravotní organizace (WHO) říká že 30% všech staveb je z hlediska geopatogenních zón a geopatického stresu rizikových. Toto může platit pro právě Váš domov a nebo Vaši kancelář. Někteří lidé jsou mnohem citlivější na pobyt v geopatogenních zónách než druzí. Ti, kteří jsou nyní odolnější, ale mohou v budoucnu svou imunitu ztratit, protože i odolnost se časem mění.

V některých místech se necítíme dobře, ale tento pocit nemůžeme nějak blíže popsat a specifikovat. Pravděpodobnou příčinou je ale právě geopatický stres způsobený geopatogenními zónami.
Účinky GPZ poznáme na rostlinách a zvířatech.
Všechny rostliny jsou citlivé na své prostředí a vyžadují správnou rovnováhu světla, vlhkosti a živin. Mnoho rostlinných druhů je citlivých na okolní magnetické prostředí v závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti geopatického stresu v zónách GPZ. Mnoho kvetoucích keřů, rodících stromů a některé druhy zeleniny nedokážou prospívat v geopatických poruchách. Mnohdy je podle vzhledu flóry poznat, že na jisté části pozemku rostliny z neznámých důvodů hynou a vadnou.
I různé živočišné druhy jsou velmi citlivé na přítomnost nebo nepřítomnost geopatického stresu v jejich prostředí. Ptáci obecně se vyhýbají hnízdění v geopaticky nevyrovnaných lokalitách. Koně, krávy, ovce a prasata nedokážou prospívat a mají často různé problémy a nemoci, pokud jsou jejich chlévy a stáje umístěny v místech geopatogenních zón. Místům s výskytem GPZ (geopatogenních zón) se například psi zásadně vyhýbají.
Určití živočichové a rostliny ale právě v místech geopatického stresu prospívají a jsou tedy jistým indikátorem jejich přítomnosti. Kočky vyhledávají místa GPZ, stejně tak, jako mnoho druhů hmyzu (mravenci a mraveniště). Daří se zde i mnohým houbám, léčivým rostlinám a také například jmelí.
Účinky geopatických zón působí na zdraví.

Geo znamená emě.

Pathic znamená patologickou změnu nebo nemoc.

Jak jsme se již zmínili, geopatický stres a geopatogenní zóny působí na mnohá zvířata negativně. Stejný vliv mají i na lidskou populaci. Obzvláště citlivé a vnímavé jsou k němu děti. Jestliže Vaše dítě spí jen v jednom rohu dětské postýlky, je zde jistá pravděpodobnost, že se uchyluje do oblasti nejmenšího geopatického stresu. Jestliže mají problém s usínáním, jsou podrážděné a zkoušejí před usnutím různé polohy a místa, je zde velká pravděpodobnost, že celá dětská postýlka je v místě geopatogenní zóny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aktij*
Datum: 08.01.12 08:14

Maminka jednou z práce přinesla asparágus,že se mu tam nedaří a bylo jí líto ho vyhodit.Dala ho do ložnice na skříŇ a on úplně ožil,časem byl velký a hustý,nechápali jsme proč ta změna.A jednou jsme zkoušeli virgulí hledat místa v bytě,kde by byly nějaké zony a v místě,kde byl asparágus,tak virgule vyváděla,čili předpokládám,že to vyhovovalo asparágusu.Když jsme ho zkusili dát na jiné místo,začal hynout,po navrácení zpět opět ožil.Tak od té doby tak nějak věřím na věci co neznám.No hlavně jsme to zkoušeli proto,že nám umřel tatínek nečekaně docela mladý,tak nám někdo o zonách řekl,proto jsme to chtěli vyzkoušet,kde by byly.A opravdu šly přes tatínkovu postel a k té skříni. Hezký den Jita

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.12 10:59
avatar

Tak pak zbyva tu negativni energii zrusit... Vi nekdo jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.01.12 12:32

Není jednodušší napsat cviičte, jezděte na kole, bruslích, plavte, sexujte, choďte ... no prostě hýbejte hýbejte se (vzhledem k věku: Znám čověka 90 let a vesele v každém počasí jezdí na kole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: falkris1
Datum: 14.03.15 22:06

Ano vím jak. Feng-suej akupunktura. funguje stoprocentně. Kočka s námi týden nekomunikovala po odstranení než si na to zvykla :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvik
Datum: 08.01.12 12:26

Jak negativní energii zrušit? Krásný článek a poučnýˇ: říká Google Na konci článku je pasáž, od čeho jsou bolesti hlavy.

Povídání o zdraví
Po dlouhé době jsem potkal jednoho známého. Svěřil se mi, že celý život se snažil zdravě žít, jíst a cvičil a přesto je těžce nemocen. Tak jsem se ho zeptal: "Může se za tebe lékař otužovat, dýchat, cvičit s páteří, popíjet zeleninové šťávičky a odpouštět"? Díval se na mě dost divně. K tomu jsem dodal: "Pokud to budeš dělat, tak s velkou pravděpodobností budeš zdravý jako řípa". To co dále uvádím je shromážděno z různých knih, funguje to a přitom to je velice jednoduché.
Fyzické zdraví je obrazem zdraví duchovního. Problém snížené imunity u dnešní populace úzce souvisí s vodou. Tím je myšlena voda studená po ránu. Presnitz, Knaip byli lékaři, kteří se proslavili především léčením studenou vodou. Studené střiky, chození na boso po ránu v rose...
V Pohorské vesnici kněžna měla chudokrevnou dceru, lékaři jí nedokázali pomoci. Babička kořenářka problém vyřešila během měsíce, kdy každé ráno vzala kněžninu dceru k potoku a polévala jí studenou vodou. Studená sprcha po ránu a i v zimě se vám bude zdát, že je léto.
Jogíni se svou hrstkou rýže a hltem vody by podle našich lékařů neměli šanci žít. A přesto mají energie spoustu, dokonce tolik, že dokáží vysušovat zmrzlá prostěradla. Kde tu energii berou? Oni sami na to odpovídají celkem jednoznačně. Ze vzduchu. Dýchání je pro ně největším zdrojem energie. Oni nepočítají život na léta, ale na počet nádechů a výdechů.
Za páterem Ferdou, když přišel nemocný a on zjistil, že má ledvinové nebo žlučníkové kameny, tak mu řekl, že špatně dýchá. Nejlépe ráno po sprše doporučoval se úplně vydechnout, pomalinku se nosem nadechnout, zadržet dech, v duchu si počítat do deseti a pomalinku se pusou vydechovat, doslova se vyždímat a to opakovat 10x. Nejlépe je si zvyknout při každé procházce dýchat zhluboka.
V knize Nemoc jako řeč duše je vysvětlován důvod vzniku rakoviny. Každá buňka musí pracovat pro celek a pak pro sebe. Pokud ji trápíme a to my lidé děláme, tak při nějakém šoku se buňka přepne na režim sebezáchrany. Začne pracovat jen pro sebe. To znamená, že z okolí si bere energii a množí jen sebe sama a nepotřebuje k tomu kyslík. Proto hluboké dýchání je současně prevence proti rakovině.
Nejznámějším americkým léčitelem byl Edgar Cayce. Z příběhů lidí v té knize uváděných jednoznačně vyplývá, že 90% chorob je způsobených špatným prouděním energie podle zatuhnuté páteře. Meridián orgánu nejen že prochází určitým zubem v ústech, ale vždy i určitým obratlem. A u zatuhnuté páteře je průchod energie blokován. Spící prorok to řešil tak, že nemocného poslal k chiropraktikovi a tomu dal přesný návod jak páteř odblokovat.
Dost rozšířeným problémem jsou zákaly v očích. Podmínkou pro jejich vznik je vysoký tlak v očích a ten nevznikne, pokud si člověk několikrát denně zakývá hlavou.
Jeden současný bavorský léčitel Rudolf Breusse udělal ohromnou díru do světa tím, že léčí skoro všechny choroby. Napsal malou knížečku "Zeleninové šťávy léčí”. K pochopení podstaty léčby je potřeba se vrátit trochu zpět.
V roce 1936 ruský badatel Kirlian prováděl pokusy s fotografií a zjistil, že když umístí člověka do vysokofrekvenčního pole, tak se na fotografii objeví energetický obal toho člověka, aura. Podle velikosti, neporušenosti a barevnosti aury se bezpečně pozná, jakou chorobou člověk trpí. Podobnou auru mají všichni živí tvorové, tedy i rostliny. Aura je ta energie, která dělá živého tvora živým. Ten bavorský léčitel na této myšlence uskutečňuje léčení. Nemocným tuto živou energii dodává. Léčení spočívá v tom, že pacienti popíjejí 30 až 40 dní 1 až 4 litry zeleninové šťávy denně. K tomu 15 kilometrové procházky a klistýry na vyčištění střev. Základem šťáv je na normálním odšťavňovači získaná šťáva z mrkve, červené řepy, cerelu, černé ředkve... Pokud se tato živá energie dostane do buňky, tak ta nemá důvod se přepnout na režim sebezáchrany a tím přestat pracovat pro tělo jako celek.
Pan Lux pravděpodobně zemřel úplně zbytečně, protože nebyl informován. Znám paní, která začala být smutná, potom jí začalo bolet pod pravým žebrem. Na vyšetření zjistili vřed na žaludku velký jako pětikoruna. Začala popíjet šťávičky a za tři týdny na vyšetření ten vřed nemohli najít. Proto toto doporučení: Jednou týdně, ale nejlépe každý den si dát alespoň půl litru zeleninové šťávy.
Každý by si měl uvědomit, že zdraví je jeho individuální věc. Lékař ani léčitel neléčí, ale může vnímavému člověku pomoci mobilizovat vnitřní rezervy a tím způsobit samovolné uzdravení. Rozhodně nikomu neuškodí, když si přečte knihu Diagnostika karmy od Lazareva (IV díly). Pan Lazarev je člověk, který má schopnost vidět lidskou auru a z té dokáže vyčíst minulost, přítomnost a budoucnost. On tvrdí, že rakovina není choroba těla, ale duše, protože ji vidí v auře člověka několik let dopředu jako shluk negativní energie. A pokud se tato negativní energie neodstraní, tak se její důsledek projeví v sestupu na tělesnou úroveň. Operace, chemoterapie, ozařování nic neřeší, protože se příčina, to je ta negativní energie, neodstranila.
Jak odstranit negativní energii, která nám způsobuje choroby? Doktor Teng říkal lidem co mají dělat. V nějaké klidné chvilce, nejlépe před spaním projíždět svůj život a vždy když narazí na někoho, komu ublížili, požádat ho o odpuštění (může být i mrtev). Pokud někdo ublížil jim, tak mu odpustit a nezapomenout odpustit sám sobě.
Ještě pár slov k bolestem hlavy. Asijští lékaři měli zajímavé rozlišení bolestí hlavy. Vycházeli z předpokladu, že příčinou je vzdálený orgán. Který? Poznávali podle průběhu meridiánu na hlavě. Bolest, na stranách hlavy, sestupující po krku až k trapézovému svalu, takže postižený má pocit, že ho bolí vlasy. To je bolest žlučníková. Bolest hluboká, uvnitř hlavy, při které bolí oči, to je bolest jaterní. Bolest v čele, přes vrcholek hlavy až ke krční páteři, to je bolest ledvinová. Bolest ve spánkové krajině, doprovázená pocitem na zvracení je bolest žaludeční. Migréna, při které bolí půlka hlavy. Podle spícího proroka jsou příčinou jedovaté zplodiny z plných střev. Měly by se vyprazdňovat jednou až dvakrát za den. Pokud to nejde a postižený trpí zácpou, (a úplně zbytečně se trápí), tak doporučuje klystýr a alespoň jednou za týden několikanásobný. Voda by měla mít teplotu lidského těla. Lze použít specielní aparát, ale stačí naučit se používat i obyčejnou sprchu.
Cviky pro zdraví
1.Každé ráno studenou sprchu! Cviky provádět pomalu a procítěně!
2.Dýchání. Úplně se vydechnout (vyždímat), potom se nosem pomalu úplně nadechnout, zadržet dech, počítat do deseti a pomalinku se pusou vydechovat a počítat si přitom do deseti. Opakovat 5 až 10 krát. Toto dýchání provádět kdykoliv během cvičení i během dne. Je to prevence proti ledvinovým a žlučníkovým kamenům a také proto rakovině.
3.Po probuzení si sednout na postel a vztyčit se a zase si sednout. 5x. Vyrovná se krevní tlak a nezatočí se hlava.
4.Točit pažemi alespoň 5x dopředu a 5x dozadu. Představovat si, že při tom zdviháme hodně těžké závaží.
5.Totéž provádět s nohama v kyčli. Cílem je rozhýbat a namazat klouby. Namažou se spolehlivě jen pohybem. Užívání kolagenů a želatiny je jen podpůrný prostředek. Výborná věc proti artroze kolen je naučit se sedět například u televize s nohama skrčenýma pod sebe. Z počátku se zdá, pokud už je pohyb omezen, že to nejde a šíleně to bolí. Za rok to bude naprosto samozřejmé posezení.
6.Protahovat se na špičkách, snažit se dosáhnout na strop.
7.Předklánět se a dosahovat rukama na zem 10x.
8.Kroužit a kývat hlavou alespoň 5x a několikrát během dne. Spolehlivý prostředek na snížení nitroočního tlaku v očích a tím zabránění vzniku zákalu.
9.Kočičí plížení. Spustit se na všechny čtyři končetiny a ladnými pohyby se plížit po místnosti.
10.Medvědí chůze. Spustit se na všechny čtyři končetiny, ale dlaněmi i chodidly spočívat pevně na zemi a při pohybu vpřed (i vzad) mít napnuté (nekrčit) lokte a kolena. Je to velmi náročný a účinný cvik.
11.Chůze na zadku. Sednout si na zadek a v této poloze přecházet místnosti dopředu a dozadu. Cayce tento cvik doporučoval ženám, které nebyli spokojené se štíhlostí svého pasu (pokud žena cvičila, tak se výsledek dostavil) a jako prostředek na masáž ženských orgánů a celulitýdu.
12.Sednou si na zadek, přitáhnout kolena k sobě, obejmout je rukama a cvik spočívá v kolébání ze strany na stranu, až k položení na bok, bez toho, že by se ruce uvolnily. Cvik vypadá jednoduše, ale není.
13.Leh na zádech a zdvihání nohou až za hlavu.
14.Chůze do schodů s napnutými koleny. Je potřeba se přitom přidržovat zábradlí. Spolehlivě tento cvik rozhýbe křížovou oblast páteře.
15.Sednout si na bobek a v této poloze pomalinku přecházet po místnosti a při každém kroku (posunutí nohy dopředu) se snažit dotknout předsunutým kolenem ramene.
16.Stoupnout si zády kousek od stěny a otáčet hrudníkem na obě strany jak nejvíce to jde.
http://blog.zvedavec.org/2006/05/povidani-o-zdravi/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.12 13:34
avatar

Já myslím, že by stačilo zabránit v onom místě průvanu. Dost kytek ho totiž nesnáší. Nehledejte nadpřirozeno tam, kde není (takže nikde:D)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.12 20:43
avatar

Naprosto přesně! Citroník a benjamín, jsou choulostivé kytky na průvan, se zónama (které ostatně neexistují) to nemá co dělat. Ta difenbachie je dobrá volba, přežije téměř všechno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.