Jaký strom

Od: Datum: 30.07.13 20:48 odpovědí: 14 změna: 06.09.13 01:18

Dobrý den, můžete mi poradit, který strom mám vysadit, aby rychle rostl, potřebuji zastínit pergolu. Mám na mysli nějaký okrasný listnatý, příp. ovocný. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 30.07.13 20:52

Nejsem zahradník, ale zrovna včera se jeden zákazník rozhodl na dokončeném dvorku vysadit z podobných důvodů meruňku...

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 30.07.13 20:57

Jak kde? - jaká je nadmořská výška, vlhkost, kvalita půdy...

Rychle rostou z listnatých vrby, topoly, břízy, z ovocných třešně, ořechy... Koukni po okolních zahradách, jakým stromům se v daném místě daří a podle toho si vyber.

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 31.07.13 00:15
Jeden z nejrychlejsich stromu je pawlonia.

Datum: 31.07.13 06:10
Podpořím návrh paw
Paulownia je rychle rostoucí strom, s velkými listy, nádhernými květy jemné vůně, zajímavými "plody" či spíše semeníky.
Stínění bude dostatečné po pár letech, každý strom potřebuje čas, jen bambus roste opravdu před očima.
pár obrázků na http://www.google.sk/search?c…ved=0CDgQBSgA&biw=240&bih=408
Pár info třeba na http://m.paulownia3.webnode.s…aulownia-rychlorastuci-strom/

Datum: 31.07.13 07:06

k tvému návrhu mám připomínku - strom opravdu roste rychle a je krásný, ale pozor na to - za 3-4 roky bude mít 20 metrů! aby pak nestínil spíš střechu...

Od: michalov*
Datum: 31.07.13 08:48

Paulownia sice roste rychle,ale jen pokud k tomu má podmínky a to dostatek světla.Jinak roste pomalu a listy jsou malé.Potřebuje světlo,živnou zem a hlavně dostatek vláhy.To platí pro všechny rychlerostoucí dřeviny s velkou asimilační plochou.Z něčeho totiž musí ty rostliny tu hmotu tak rychle "vyrobit". Konkrétně Paulownia je navíc citlivá na mráz a naši zimu její nadzemní část prostě nepřežije. Paulownia leda někde na jižní moravu a to ještě to je tak na hraně. Do našich klimatických podminek se nehodí.

Datum: 31.07.13 09:06
Neni to tak zle. Jsou klony, ktere lze u nas pestovat jako rychle rostouci drevinu.a kdyby tak vymrzala, tak proc by to nekdo pestoval? Paulownia ma tech druhu vice, ale je treba najit ten spravny pro nase podminky.

Od: michalov*
Datum: 31.07.13 14:07

Napište mi kde se klony Paulownia tomentosa pěstují u nás v ČR. A která Paulownia je ta podle Vás ta správná pro naše podmínky? O žádné zatím nevím.Já Vám říkám,že semnáče nepřežijí,pokud nebudou dostatečně chráněné přes zimu. Mám s Paulownii tomentosa zkušennost,takže vím co vidím.Přes léto špatně snáší sucha. Ve stínu neroste.Nadzemní část zmrzne a v pozdním jaru znova obráží z kořenů.Co vím,tak zatím se testuje zde v ČR jeden klon,ale povolení na prodej zatím nemá.

Datum: 31.07.13 17:46
Cerpam odsud. http://www.nasetraktory.eu/fo…pic.php?f=48&t=51230&start=30 Mate asi pravdu s tim testovanim klonu, ale vypada to nadejne. U pergoly, pokud je na jizni stranu a blizko domu by chranena byt mohla dostatecne. Jinak kazdy strom, pokud ma sucho a je ve stinu roste pomalu.
Posu z telefonu, tak odkaz je nekam na pulku fora.

Od: ben®
Datum: 31.07.13 11:15

Dobrý den, kdo nechce čekat, tak si může pořídit už strom vzrostlý. Je ale dobré o tom něco vědět, tak se podívejte viz odkaz. Zdravím!

http://abecedazahrady.dama.cz…nek/vysadba-vzrostlych-stromu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.08.13 18:58

Kamarádi měli všichni na pergolách hroznové víno. Sice drobnější, ale sladké a byla ho neuvěřitelná spousta. Pod zelenou pergolou s visícími hrozny je úžasné posezení.;)

doplněno 02.08.13 18:18:

Úžasný je i zimolez. Ale je to keř, ne strom. ;) http://www.nakupto.com/inpage/lonicera-zimolez/

Ohodnoceno: 3x

Od: kvac
Datum: 02.08.13 18:14

Na pergolu nebo zahradní besídku je zajímavé rychle rostoucí psí víno (ale je opadavé), případně vinnou révu a nechat ji volně růst a jenom přistřihovat, aby nerostla moc, břečtan (Hedera heiix), ale pak se ho nezbavíte, uchytí se na všem a proroste i skrz jakoukoliv mezírku a drží se v něm prach a při stříhání zahradník kašle a kýchá.

Zajímavý strom pro zahradní besídku je jilm, splývavé větve s listy až na zem udělají krásný zelený a stinný pokojíček

Datum: 03.08.13 14:16
Doporucuji popinavy trubac.Je nadherny, 2-3m prirustky za rok. Ja ho koupila na trzich za smesnych 30kc a roste jak divy. Obvzlast zluty je krasny.
Ohodnoceno: 2x

Od: lidunajanska
Datum: 06.09.13 01:18

Doporučuji Paulovnii,je to nádherný solitér a roste neuvěřitelně rychle

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.