Dosázení záhonu

Od: Datum: 24.07.13 07:46 odpovědí: 3 změna: 24.07.13 18:23

Dobrý den, poprosil bych zkušené pěstitele o radu čím dosázet tento záhon. Jedná se polostín. Představoval bych si něco nenáročného co by záhon bareně oživilo (nějaké trvalky, napadají mě např. floxy). Děkuji za raduSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.13 08:56

Krásný den přeji, úplně tam vidím hosty, čechravy ,popelivky, vrbiny, žlutou hluchavku ...floxy jsou taky krásné -třapatky taky jsou od bílé, žluté po růžovou - tak se dobře rozhodněte ,vše jsou trvalky .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.07.13 11:35
avatar

Jojo, přesně tak, jak píše hahanaj. A dejte keříček levandule a meduňky a keříček panašované máty s kudrnatými listy, pro užitek. Větévku máty nebo meduňky do pet lahve přes noc, úžasné pití. Kytičku levandule do prádla, do skříně. *frajer*Jen tu černou fólii zasypejte mulčem. Půda pod černou fólií musí být žhavá a všecko uvaříte. To nejsou jahody. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 18:23
avatar

Já doporučuji Bohyšku - hostu, Má velké listy, jednobarevné i panašované. A právě ty velké listy tam chybí. Podívejte se na zahradnictví Krulichovi, v nabídce je dost druhů, jak ve velikosti, tak v barevných variacích. Nemusíte kupovat od nich, jenom koukněte jak která rostlina vypadá. Pozor na meduňku a mátu v návrhu přede mnou, dosti se rozrůstají svými podzemními šlahouny. Jako naše babičky bych je raději viděla na zvláštním, bylinkovém záhoně se šalvějí, routou a podobnými bylinkami. Pokud by jste chtěl bylinku na okraj, tak zvolte oregano, je též plno druhů, dobře pokrývá a po sestřihnutí máte dvakrát úrodu místo majoránky. Až dosypete kůru, tak ten záhon bude vypadat zase jinak, trochu se sjednotí. Já bych dala na okraje různě kvetoucí rozchodníky, bílé, žluté, růžové. Právě kvetou a vypadají celý rok dobře, jsou nenáročné, není s nimi žádná velká práce, zelené jsou také dlouho, jenom nevybrat moc agresivní druh, mám zkušenost, že se drží na svém původním místě, nejdou moc do trávy, ani do kůry. Též zmiňované floxy by na okraji mohly být, vyberte velmi nízké druhy, kvetou krásně, ale jenom v červenci. Mě by se klasické floxy, ty vyšší, líbily zase v trvalkovém záhoně s kopretinou, zvonkem apod. Moje volba by byla Bergénie nebo Bohyška a sedum - rozchodník. Keříky, které tam máte, časem narostou a nemá cenu mít na malém záhoně mnoho různých rostlin. Dojem by měl být uklidňující a ne roztříštěný. Návrhy na osázení různých typů záhonů najdete v knihách Okrasná zahrada, 1000 rad zahrádkářům atd.

doplněno 24.07.13 18:28:

Žlutou hluchavku mám na zahradě a docela se dost rozrůstá, musím ji dost usměrňovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.