Jak pěstovat JOSTU

Od: Datum: 01.09.11 15:11 odpovědí: 10 změna: 27.04.15 10:28

Dobrý den,koupila jsem si před pár lety JOSTU s tím že,budu mít velkou úrodu,ale opak je pravdou.Má někdo skušenost s jejím pěstováním?Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 01.09.11 15:33

Mí známí i sousedé ji mají,a oběma se jim daří výborně,jsou na slunných místech,a vím také,že hned brzy zjara vezmou nůžky a celou ji "ošmikají."Úrodu mívají fááákt velikou,keře jsou obsypány;)

."

Ohodnoceno: 2x

Od: myska*
Datum: 01.09.11 16:10

Udělají opravdu radikální řez?

Od: wamp®
Datum: 01.09.11 16:22

Přesně tak,nebojte se toho a ten "radikál" udělejte,jsou výborné,taky zobu*smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: des*
Datum: 01.09.11 21:25

Naco čekat na jaro?Omlet se to má po sklizni a sice 2a víceleté výhony.Máme Jostu taky ale nechutná nám.má jakousi pachuť,která drží v krku až 14dní po ochutnání.

Od: rv
Datum: 02.09.11 13:21

Snad je dobré mít poblíž černý rybíz. Josta je samosprašná, ale po opylování černým rybízem jsou větší plody. My to máme prostřídané - rybíz -josta a úroda bohatá. Každoroční řez, hnojení, zálivka (u nás je sucho) a keře mají 2m.

Datum: 02.09.11 18:26

Máme Jostu již několik let. Ze začátku to nebylo nic moc, ale poslední 2 roky toho měla docela dost. Vypěstovala jsem si od ní i odnož a rodí taky dost. Ořežte jí už teď, až shodí listy. Letos to vypadalo na opravdu velmi sluškou úrodu, ale v květnu přišel mráz a zmrzlo nám všechno. Ta pachuť bude asi proto, že je to kříženec černého rybízu a angreštu. Já sice černý rybíz nemusím, ale Josta mi chutná. S.

Od: myska*
Datum: 04.09.11 12:17
Když ji ostřihám až schodí listy,to bude za chvíli zima,neuškodí jí nějak mráz?
Datum: 02.09.11 23:14

Ošetřuji ji jako černý rybíz.Tedy odřezávám jen vyplozené větve,to znamená staré více jak 4 roky.Z proutku vypěstuji 3 - 4 základní pruty - větve.Pokud rostou příliš bujně,vždy na podzim je o třetinu zkrátím.

JABRAKA

Od: manelin
Datum: 27.04.15 10:27

ahoj, na podzim jsem bohužel ostříhala všechny větve u keřové josty.Bude ještě někdy rodit plody, jelikož letos není jediný květ?

Datum: 27.04.15 10:28

Neboj, bude. Letos jí narostou větve, za rok bude plodit...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.