Vánoční kaktus

Od: Datum: 03.11.12 15:23 odpovědí: 9 změna: 12.11.12 20:00

Přestože jde o staronový problém, nebyl pro mne dosud uzavřen. Mám několik let vánoční kaktus na stejném místě v bytě. Po letošním létě začal silně opadávat. Nejsem si vědoma nějakého přelití. Přesto stále opadávání trvá. Jde o silnou rostlinu, kterou bych nerada ztratila. Může být příčinou stáří, či nějaké neduh rostliny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 03.11.12 15:38
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 19:01

Asi takhle : k vánočnímu kaktusu se nechováme jako k ostatním kaktusům, ale spíše jako ke kapradinám, vycházíme tak z přírodních podmínek původních druhů, z nichž byly tyto nynější vyšlechtěny. Substrát by měl mít výživný, nejlépe s podílem rašeliny a kůry, prakticky stačí ten běžný pro pokojovky, teda né ten pro kaktusy, zálivka bohatá, vyšší vzdušná vlhkost je výhodou, né však nutností, občasné rosení rostlině jen prospívá. Hnojíme běžnými hnojivy, já nejvíc používám Kristalon, pro dosažení květů je dobré rostlinu letnit, vystavovat jí výkyvům teplot. Stáří rostliny nemá žádný vliv na její rozpad.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.12 21:23
avatar

Vánoční kaktusy dávám na celé léto na zahradu do polostínu. Nechám na ně pršet, nijak je nechráním proti dešti. Ale nemám pod květináči misku, aby se tam neudržovala voda a jen protekla. Jednou za deset, až čtrnáct dní, přes celé léto hnojím hnojivem na kaktusy a sukulenty. Na konci září, začátkem října, obvykle vyrazí poupata. V té chvíli je přenesu domů, na verandu. Počkám, až vyschnou a pak začnu zalévat dešťovkou a to vlažnou. Když není slunce, ohřeji vodu na sporáku. Celou zimní sezozonu zalévám ohřátou vodou a když kvetou, přihnojuji. Teď jsem je vyfotila. Ten co má hodně poupat, tak to je dítě vypěstované od toho velikého, co stojí na tom slonu. Ten starší nasadil poupata později. Nejsou zatím dost vidět, ale je osypaný poupátky. Mám je zasazené v zemině pro normální pokojové květiny, promíchané s bílým pískem. Nepřesazuji každým rokem. Tyhle nejsou přesazené asi tři roky. Pokusím se poslat fotky. Ale samozřejmě nevím, jestli máte možnost kaktusy "letnit". Ale stačilo by je dát i ven, na balkon. Vůbec jim nevadí přemísťovnání. Těm mým teda určitě ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.12 21:25
avatar

Vánoční kaktusy dávám na celé léto na zahradu do polostínu. Nechám na ně pršet, nijak je nechráním proti dešti. Ale nemám pod květináči misku, aby se tam neudržovala voda a jen protekla. Jednou za deset, až čtrnáct dní, přes celé léto hnojím hnojivem na kaktusy a sukulenty. Na konci září, začátkem října, obvykle vyrazí poupata. V té chvíli je přenesu domů, na verandu. Počkám, až vyschnou a pak začnu zalévat dešťovkou a to vlažnou. Když není slunce, ohřeji vodu na sporáku. Celou zimní sezozonu zalévám ohřátou vodou a když kvetou, přihnojuji. Teď jsem je vyfotila. Ten co má hodně poupat, tak to je dítě vypěstované od toho velikého, co stojí na tom slonu. Ten starší nasadil poupata později. Nejsou zatím dost vidět, ale je osypaný poupátky. Mám je zasazené v zemině pro normální pokojové květiny, promíchané s bílým pískem. Nepřesazuji každým rokem. Tyhle nejsou přesazené asi tři roky. Pokusím se poslat fotky. Ale samozřejmě nevím, jestli máte možnost kaktusy letnit. Ale stačilo by je dát i ven, na balkon. Vůbec jim nevadí přemísťovnání. Těm mým teda určitě ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 21:29
avatar

Musím doplnit, nejdou poslat oba obrázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.12 22:21
avatar

Proč jsem se vlastně namáhala. Příště se na odpověď vykašlu. Ne, že bych z toho dostala osypky *smich*, ale nechápu určité lidi. Položí otázku, vypadá to, jakoby se skutečně zajímali o vyřešení problému a pak, když nějaký blbec, jako třeba v tomto případě já, napíše, jaké má zkušenosti a dokonce doloží obrázkem, že jako necucá informace z malíčku, tak se tázající ani nenamáhá k otázce vrátit, natož "zabučet" na pozdrav.

A kdyby někoho zase napadlo vysvětlovat mi, že to nevadí, že tady jsme od toho, abychom radili a že nemáme nic očekávat, tak těm rovnou říkám, že jsem očekávala opravdu jenom to, že se dotyčná alespoň vyjádří slůvkem díky.

A vůbec, já se nemám za co omlouvat a vysvětlovat evidentní. Stejně se k tomuto tématu už nikdo nevrátí. Já se vrátila, byla jsem zvědavá, jestli jsem třeba neporadila něco, co by mohlo někomu jinému prospět. Příště se na to vykašlu, co mi je do toho, že někomu "chcípají" kaktusy a nebo něco jiného, já je mám krásné...Tak nazdar

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 11.11.12 00:04
avatar

Dobrý den, Suzy. Omlouvám se, také Ti píši odpověď na otázku o stromech ( vnitřní poštou) už hodně dlouho, ale vypadl mi PC, pak druhý a poslední notebook, už jsem používala jen na práci, tak jsem se 14 dní, na poradnu, jen dívala. Tak vím, že je možné, dát otázku a odejde PC a jsi v koncích, nemůžeš odpovědět. Tím nechci nikoho omlouvat, že neodpoví. To je skutečnost. Viky

doplněno 11.11.12 00:04:

Suzy, kaktusy jsou nádherné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 17:41
avatar

Ahoj Viky. Díky za reakci, alespoň Ty, i když jsi otázku nezaložila. Ale co se týče odpovědi ohledně stromů, která by mi měla přijít vnitřní poštou, tak tu jsem nedostala. Já bych zcela určitě reagovala. Tak to asi bude tím, že Ti vypadl ten počítač. Jinak stromky už jsou v zemi, zasypané listím, aby nevymrzli a na jaře uvidíme, jak obrazí...*ua*už se moc těším. S.

doplněno 12.11.12 21:16:

MARENKO, ahóóój. To jsem ráda že Tě "vidím". S kaktusy to určitě zkus. Teď mi už kvete ten menší. Já budu asi takovej pitomec, co chce druhým dělat dobře a se zlou se potáže. Teď ode mne odešla kamarádka. Ta mne zná a neustále mi říká, "vykašli se na lidi, nesnaž se jim radit, oni pak mají vztek, protože si nechtějí uvědomit vlastní blbost. Dvě hodiny jsme diskutovaly s tou kamarádkou o jednom konkrétním případě. Já idiotka se snažila najít pomoc ze všech stran, a nakonec mi bylo nepřímo řečeno, abych se do ničeho nepletla, protože oni přece nejsou žádní blbci a také to vědí... je to poněkud složitější, ale já se dnes rozhodla, že se na problémy druhých lidí vykašlu. Když budu mít problém já, tak se obrátím sem na poradnu, anebo jinam, ale já si nechám poradit. Nepotřebuji totiž nikomu dokazovat, že jsem chytrá a že všechno vím. Blbá sice zrovna nejsem, ale všechno nevím ani zdaleka, a velice ráda se nechám poučit a poradit. Tak ahoj Marenko.

doplněno 12.11.12 21:25:

dnes jsm vyfotila ten kaktus co měl jenom poupátka, ten menší, posílám foto, snad se to povede

doplněno 12.11.12 22:40:

Marenko, ani nevíš, jak jsi mi zkrásněla na chvíli život. Děkuji. Suzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka74*
Datum: 12.11.12 20:00

Ahojky Suzymon,

ta tvoje rada ,jak letnit vánoční kaktus je fakt bomba.Já mám taky dva,jeden větší a druhý menší,ale takhle mě nikdy nekvetly.

Příští léto to určitě zkusím a dám je na balkon.Je to bezva rada a já ti za ní DĚKUJI!

*slunce*Mařenka74

doplněno 12.11.12 20:58:

Suzymon,ty jsi opravdový fajnšmekr na pěstování kytek všeho druho.Trochu jsem si to tu prošla a viděla pár tvých

fotek a už vím,že můžeš opravdu fundovaně radit.*klik* Děkuji za všechny pěstitele amatéry.

doplněno 12.11.12 22:12:

Ahoj Suzymon,díky za odpověď,vážím si toho,že jsi mě opověděla a budu ti dál fandit,protože ty si to O P R A V D U zasloužíš.

Pa pa pa*ua*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.