Kdo láme stvoly i s květy?

Od: Datum: 19.07.13 22:26 odpovědí: 7 změna: 22.07.13 03:54

Letos pozoruji na zahradě podivný jev, který se mi ještě nikdy nestal. Neumím si vysvětlit čím to je nebo kdo to dělá. Již počátkem června jsem na zahradě nacházela u zahradních kopretin asi v půlce přeštípnuté stvoly s květy a tyto uštíplé stvoly zmizely. Ze začátku jsem si myslela, že by snad sousedi, ale to jsem zavrhla. Uštíplé stvoly byly různé délky. Pak něco ulámalo (uštípalo) stvoly u ostrožek, které je mají dost silné. Takže tím pádem jsem přišla i o tyto květy. Dnes jsem si všimla, že jsou uštípané stvoly s květy u letního šeříku a některé stvoly zůstaly třeba pod květem zlomené.

Mám podezření na nějakého ptáka. Hodně tady křičí špačci. Už nemají žádnou pastvu, ale zase začátkem června jí snad ještě měli. Že by to dělal nějaký pták na stavbu hnízda, ale zase v této době už musí mít dávno postavené a mláďata vyvedená. Zkrátka jsem v koncích s teoriema. Poradí někdo? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.07.13 23:24
avatar

Dobrý den, a nemáte pejska? Já, když jsem měl ještě mladého pejska, tak jsem zjistil, že okusuje růže - zůstal tam jen kus stonku. Později už to nedělal, ale "krmil" se občas trávou. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 23:56

Podobnou záhadu jsem řešil loni. Vysázel jsem rajčata, za pár dní oštípané listy a stonky až u země. Listy zůstaly na zemi, stonky pryč. Když zbyly poslední dvě rajčata, půjčil jsem si kameru. Dělali to vrabci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea1*
Datum: 20.07.13 07:50

Myslím, že ti vrabčáci bude ono. Máme jich tady dost. Ale divné je, že ten stvol celý odnesou. NIkdy před tím to ale nedělali. Jinak díky za info.

Datum: 21.07.13 09:43
avatar

možná vám na kytky opravdu chodí vrabci. My jsme ale řešili podobný problém, když jsme zkoušeli vypěstovat Javory. Mladé semenáčky jsme vypěstovali v půllitrovém pivním kelímku, počkali až trochu vyrostou a pak jsme je někde zasadili. Běžně jsme je druhý den nacházeli uštípnuté deset i patnác centimetrů nad zemí a celý vršek pryč. Dělali to ti ohavní hnědí slimáci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 21.07.13 11:14
avatar

Já to vidím, jako "figurek", taky mám přeštípané stonky u kytek i dřevin a zjistila jsem, že to dělají ti prevíti slimáci, tohle se mi dříve nestalo, až v posledních letech, co se ti hnusní slimáci přemnožili. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 21.07.13 22:00

Ti slimácí to také mohou být. To je fakt. Letos nemáme ty španělské, ale objevili se, co do velikosti, o polovic menší, zbarvení mají do tmava. Ti mi téměř likvidovali okrasnou kopřivu, kterou jsem nechala v květináči venku na dlažbě. No ale kde jsou pak ty uštípané stvoly? To je záhada. Jsou to stvoly třeba i 30 cm dlouhé co chybí. A u toho šeříku je to 1,5 m nad zemí. Ostrožka slimákům moc chutná. Tu zkušenost již mám.

Datum: 22.07.13 03:54
avatar

Mně něco podobného dělaly myši (tedy spíš myšice křovinné). Odlamovaly sazenice těsně u kořenů a odtahovaly pryč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.