Čím zničit vlnatku- vlastní zkušenost

Od: Datum: 18.07.13 13:35 odpovědí: 5 změna: 19.07.13 23:50

prosím o radu, ale jen vlastní vyzkoušené tipy - čím zničím vlnatku - mospilan nezabírá*bum*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: neoprihlasen
Datum: 18.07.13 14:07

100% účiinost ná např. Metation, Fosfotion, Actelic (ne ve spreji, tim zničíte i kytku), Sumithion...(pozor, vše jsou tzv.systémové jedy , tzn. chemka koluje kytkou až ji cucne škůdce pro kterýho je jedovatá)

Bohužel dík politice bruselu byl maloobchodní prodej v EU zatržen, vše jen ve velkém a jen pro podnikavce, pokud vůbec, nicméně jinde po světě se to dá jistě pořídit (posl.jmenovaný se např. vyrábí a prodává v Japonsku).

Jinak zpravidla zabírá kafe, čaj, mathé, nescafé, nebo taky logr z kafe - kytky notně polejvat i zalejvat -> kofein je jed vyvinutej rostlinama proti škůdcům..jen jde o to vychytat správnou koncentraci (začnete-li nízkými, nebojte se použít metodu pokus/omyl)

Dál taky omezeně /dotykově/ fungoval při opakovanym použití jakejsi rostl. olej/emulze, myslím že s se to jmenovalo Bio-oil nebo taknějak, ten ale nezničí vajíčka a navíc dostat ho pak z kytek je nelehký a taky zacpává póry kterejma kytka dejchá, takže občas nevratně zastavují růst až do konce sezóny.

Podobně mizernou zkušenost mám i s občas doporučovanými detergenty (Jar) - pokud je nutný přidat je kvůli smáčivosti, pak pozor na rostliny s voskovou epidermis nebo listy - tu chemka rozpustí a kytičky to nekdy doslova nerozdejchaj...

Tolik mé zkušenosti, přeju hodně štěstí v boji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 15:42
avatar

Vzpomínka z mládí stará asi 45 let. Pinzeta na sbírání těch potvor a vatička na párátku namočená v lihu. Potírat, potírat, potírat. Opravdu se podařilo vlnatku zlikvidovat během 2 letních měsíců - květiny byly venku. Jestli pomáhal i déšť, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 18.07.13 17:25

Nám pomohlo Karate Zeon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubzhub*
Datum: 19.07.13 23:50

Vlnatka mě také pěkně potrápila,zničila mi dost velkou sbírku,pomohl jen Confidor,zabral 100% ..je to docela drahá věc..ale stačí opravdu malinko,snad 2gramy,kupovala jsem ho na jedné výstavě od pana Vondruše.. http://www.explantex.cz/,zkuste ho potat u něj,.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.