Borůvky a ptáci

Od: Datum: 18.07.13 13:06 odpovědí: 5 změna: 30.07.13 19:09

Prosím, neznáte nějaký fígl jak zachránit borůvky před ptáky? Máme dva keře letitých borůvek, narostly do výšky asi 2,5m, dosud jsem je chránila starou záclonou (zelená síť se mi neosvědčila, jelikož se zachytávala o větvičky a špatně se s ní manipulovalo, kdežto záclona pěkně sklouzne). Jenže teď to na zahradě vypadá jak cirkusový stan a protože jsem vyřadila záclony, září bíle. Když nejsou keře přikryté, tak ptáci ty zralé borůvky sezobají .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 18.07.13 17:21

Do keřů nastrkat delší laťky a na vyčnívající konce zavěsit na provázky nebo silony vyřazená CD. Používáme i na rybíz. Ale chce to zavěsit až v době zrání, časem si ptáci zvyknou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 18.07.13 17:26

Já jsem nastříhala na proužky alobal, udělala střapec a přivázala na provázek na tyčku. Také to chvíli pomohlo než si mlsné ptactvo zvyklo. Můj děda kdysi na odlákání ptáků používal brambor, do kterého napíchal peří (slepičí), uvázal na provázek a na klacek. Brambor se ve větru točil a houpal a ptáci se báli.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.07.13 17:34
avatar

Totéž dělal i můj děda ale na náš rybíz to letos nefungovalo a ptáci si vybírali ten největší a nejzralejší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liduli
Datum: 18.07.13 17:59

Děkuji vám za rady, něco takového jsem si myslela, že by mohlo fungovat, akorát že borůvky zrají postupně, od teď až do září, jedině mě napadlo prostřídat CD a větrník z peří (teď mě napadlo, že by se mohl použít i ten dětský větrník z folie, ale peří asi nahrazuje atrapu ptáka)

Od: vilda*
Datum: 30.07.13 19:09

Měla jsem stejný problém, navíc kosák se dostával na borůvky spodem ,pod záclonu, pak nemohl ven a já jsem ho musela vysvobozovat.

Dcera mi doporučila koupit větrníky.

U Vietnamců jsem je koupila velké, cca 30 cm. Na zahradě je to trochu jako na pouti, ale jak zafouká a svítí na ně slunce házejí " prasátka" a je to moc hezké. Kosáci se borůvkám vyhýbají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.