Nocenka jalapovitá - vůně

Od: Datum: 16.07.13 21:19 odpovědí: 2 změna: 17.07.13 21:23
avatar

Pěkný večer, :)

loni jsem od známé dostala sazenice nocenek; říkala, že mají intenzivní vůni a provoní večer celou zahrádku. :) Ty moje tedy až tak moc nevoněly (snad jen ty bílé), ale protože se mi jinak líbily, nasela jsem je letos znovu ( a hodně se jich i samo vysemenilo). Jenže jak letos zjišťuji, nevoní vůbec - bílé úplně slabounce; růžové, žluté, oranžové atd. vůbec. Když bylo chladnější počasí, nedivila jsem se tomu. Teď už je ale nějakou dobu horko (přes 30 ve stínu), a je to pořád stejné. Má někdo zkušenosti s vůní nocenek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 07:31
avatar

Vedle sousedního baráku se nocenkám líbilo a držely se tam po mnoho let. Byly bílé, růžové a někdy kropenaté.Sousedka je měla na zahrádce a já jsem si od ní vzala hlízky a měla jsem je v koutku vedle schodů. :) Všimli jste si, jak je to s vůněmi kytek? Někdy, tedy jeden rok, voní pronikavě a další rok skoro vůbec. Jasmín letos voněl pěkně, vloni pronikavě a před dvěma roky vůbec. Loni lípy skoro nevoněly, ale letos si to vynahradily. Vůně je opojná. Loni jsem musela z vázy kopretiny vyhodit, protože šíleně páchly. Letos, trhané na stejném místě, nevoněly a ani nesmrděly vůbec. S nocenkami to bude také tak nějak podobně.;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.07.13 21:23
avatar

Uklidnila jste mě :). Říkala jsem si, že se jim u mě moc nedaří (i když jinak rostou dobře).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.