Květiny dolů přes opěrnou zídku

Od: Datum: 14.07.13 13:46 odpovědí: 5 změna: 28.07.13 21:50

Zdravím, nemáte někdo typy, jaké květiny vysadit nad opěrnou zeď? Díváme se přímo na ni, dole je dlažba, nahoře bude okrasný záhon. Chtěla bych tam něco vysadit tak, aby se to plazilo ze zídky dolů. Akorád že by to mělo růst od sluníčka směrek dolů do stínu, tak si myslím, že to bude trochu problematické. Poradíte s výběrem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jarm®
Datum: 14.07.13 19:16

Psí víno. To krásně visí, ale na zimu opadává. Já mám na jedné zídce břečťan, kterému jsem trochu pomohla, aby víc visel. Ten na zimu neopadává.

doplněno 14.07.13 21:23:

ještě na jedné zídce mám nějakou skalničku - trvalku. Nevím však jak se jmenuje - má drobné stříbrné listy a kvete drobnými bílými květy a dělá mi takový splývavý trs. Snad ostatní to pojmenují. Miluje sluníčko a nevymrzá.

Ohodnoceno: 1x

Od: tofi®
Datum: 14.07.13 20:19

Souhlaism bud psi vino, ale opada nebo brectan - sice se mu torchu musi pomoct, ale dolu roste.

Pak je mozne nejake letnicky , ale zalezi jak vysoka zidka

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.07.13 21:49

Jen ne psí víno, toho se zbavujeme už mnoho let ale pokud to chcete mít zarostlé rychle je to nejsnadnější cesta. Naši mladí přemýšlí o jakýchsi plazivých jahodách.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.13 10:43

Já miluji břečťan. Není třeba ho kupovat, je třeba najít rozrostlý a nastříhat si oddenky. ;) Nenapadlo vás vyjmout jednu dlaždici dole a místo ní zasadit nějakou parádní trávu nebo bambus? .

Datum: 28.07.13 21:50

Mám břečťan a skalník,místy i popínavou růži, přes horní hranu vedu botanický drobnokvětý plamének, takže zelená zeď i kvete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.