Kdy sklízet česnek?

Od: Datum: 07.07.11 16:16 odpovědí: 8 změna: 25.07.15 15:28

Dobrý den, kdy se sklízí česnek z podzimního výsevu, děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.11 17:28

V okamžiku, kdy se narovnají zakroucené stvoly se semeníky, je to obvykle v srpnu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.11 17:51

Stvoly už se narovnaly a je teprve začátek července. Co se stane, když ho tam ještě nechám. Slyšela jsem, že se může ztrácet do země. To je asi blbost. Jeden jsem vyryla a je pěkný, ale není moc velký. Má čtyři velké stroužky, ale to asi záleží na odrůdě. Loni jsem si ho koupila od soukromníka k jídlu. Pár hlaviček jsem nechala a nasázela. Poraďte jaký sadbový česnek koupit děkuji

Datum: 09.07.11 22:04

Stanin - když ho tam necháte déle, palice se rozpadne na jednotlivé stroužky a ty už se vám budou hůře sklízet a také česnek ztratí na trvanlivosti.

Od: pt®
Datum: 07.07.11 17:46

Na Jakuba. - stařenka

doplněno 25.07.15 15:28:

Dnes se zklízí česnek, na Jakuba, ale já už ho sklidila před 14 dny, je třeba si to ohlídta a nenechat úplně sežloutnout...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.07.11 19:28

Klidně ho můžete nechat i po Jakubovi i když to je podle starých sedláků den kdy se sklízí, ale jak bude deštivo začne zahnívat a opravdu se zatahuje do hloubky. Raděj ven s ním, naplést věnce a sušit.

Datum: 07.07.11 20:43

A já prosím, jestli někdo neví, kdy, a jak dozrává česnek, který jsem zasadila na jaře. Mám ho hodně málo, koupila jsem ten český, na trhu a byly to krásné stroužky. Jenomže ho mám maloučko, a tak kolem něj brousím a okukuji. Zatím má stvoly zelené. Díky. Suzy.

Datum: 09.07.11 22:19

suzymon sklízí se trošku podle odrůdy, u paličáků se zastřihne a jak se začne rovnat tak ven s ním u nepaličáků jak se natě pokládají na záhon.

Datum: 06.07.14 12:53

většinou v průběhu července, letos jak bylo všechno dřív už máme sklizeno. Dělám to pocitově jakmile mi rostliny přijdou smutné a začínají žloutnout. Zatím to vždycky vyšlo :)

doplněno 13.07.15 20:15:

a letos 2015 jsme sklízeli o víkendu, takže to stále vychází na přibližně stejný termín :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.