Jak rozeznat cuketu od dýně ve sklizni

Od: Datum: 01.09.13 18:05 odpovědí: 6 změna: 01.09.13 21:10

Dostala jsem od syna ( on od známých) údajně cuketu,atˇmu ji připravím,ale ted ˇjsem ji oloupala a podle dužiny a semen se mi zdá,že by to mohla být spíš dýně...? Jak to mám poznat tedy? Je velký zelený plod podlohlého tvaru slipka dost tvrdá,poněvadž velikost je cca 37 cm průměr od 4 až k hlavě 10 cm ...jsem zkoprnělá co to je tedy a jak to mám spotřebovat je hezký kus čersvté zeleniny doma pěstované = prosím kdo mi poradí urgentně mám to na stole a nevím co s tím ...děkuji vřele

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pinkulinka*
Datum: 01.09.13 18:17
Ohodnoceno: 0x

Od: ramona
Datum: 01.09.13 19:17

Děkuji moc za odpovědˇ,ale co s tou přerostlou zelenou " potvůrkou " má to tvrdou slupku jak dýně a vzhled jako přerostlá cuketa ...má to někdo na zahradě ...? i dužina je velmi houževnatá je to jedlé ...? V cizině jsme běžně cuketu používali ale to byl šok co to je?

Datum: 01.09.13 20:03

Pokud je dužina trochu měká tak ji mužete nastrouhat do livancu,nebo do bramboráku přidávám taky cukynu nebo se delá i buchta z cukyny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.13 20:00

Cuketa je přerostlá a zřejmě již byla utržena před nějakou dobou a ze slupky se nějaká voda odpařila a slupka se zpevnila. Můžete oloupat škrabkou na brambory, nakrouhat, bez jader a vatičky okolo nich a upéci třeba cukeťák na plechu s uzeninou a tvrdým sýrem atd, nebo plátky obalit jako řízek, opět bez jader. Nejlepší cukety jsou mladé, okolo 20 - 25 cm dlouhé, nemusí se dlabat semínka, ale i ty přerostlé nejsou špatné.

Ohodnoceno: 2x

Od: ramona
Datum: 01.09.13 21:10

Tak to bude ten důvod máte určitě správnou odpovědˇa souhlasím...děkuji a zdravím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.