Borůvka - co s tím?

Od: Datum: 13.07.13 23:10 odpovědí: 2 změna: 14.07.13 23:21

Dobrý večer, prosím o radu. U kanad. borůvky se na jednom výhonu objevily hnědé skvrny na listech, které poslezé uschnou a opadnou. Výhon roste ze země a je vysoký asi metr. Na zbytku keře jsou listy zelené. Mám tento výhon ustřihnout, aby nevysiloval keř, nebo ho ponechat? Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 14.07.13 10:37
Ohodnoceno: 2x

Od: magdalen435*
Datum: 14.07.13 23:21

Děkuji za radu a ochotu pomoci. Stránku jsem prostudovala, ale o skvrnách na listech jsem nic nenašla. Jsem asi natvrdlá, ale chápu to tak, že mám výhon odstranit kvůli tomu že roste ze země? Dnes jsem na kolenou prohlédla všechny 3 borůvky. Některá má výnony ze země 3, některá i 4. Mám je tedy všechny ořezat? Začínám mít obavu, že jsem je špatně zasadila. Nedala jsem je sice hluboko, zachovala jsem úroveň jako v kontejneru, ale pak se přidala kůra, na zimu vrstva rašeliny, na jaře zas kůra. Tím jsem asi utopila krček. Mám teď kolem keříků odhrabat a vytvořit důlek, a vše co roste bokem ustřihnout? Budu moc vděčná za Vaši radu a ještě jednou se omlouvám za svou natvrdlost. Sazenice jsme koupily cca 30 cm, loni vyrostly do cca 80 cm, letos mají 110 - 120 cm. Každá byla zasazená do jámy 80x80, hloubka 60 cm, vyplněné směsí rašeliny a zeminy v poměru 3:1.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.