Jak zlikvidovat šeřík a jiné keře

Od: Datum: 07.07.13 13:13 odpovědí: 7 změna: 12.07.13 10:59

Zdravím

Máte někdo zkušenosti s nějakým vhodným postřikem na nežádoucí keře (šeřík,planné růže,nálety dřevin)?

Vykácení není možné roste to pod plotem,který se musí zachovat.

Díky Tom

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 07.07.13 13:20

Rondup. Ale vezme to i travu kolem, kam dopadnou kapicky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.13 21:45

Ahoj. Nekapičkovat! Proveď řez a ten pařízek potři štětcem ostrým neředěným Roundupem a zakrej plechovkou. Už z toho nikdy nic nevyroste. Plechovka je proti dešti, pak dobrý.

Od: jirbar*
Datum: 10.07.13 21:49

Žadný Roundap. Nejisté. Jedině Garlon naředit 1:1 a natřít čersvý řez. Na 100%

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.07.13 22:49

jirbar-hnedle jdu hledat kde ten Garlon koupím jelikož Rondap je opravdu k ničemu, loni jsme uřezali ořešák a natřeli a letos krásně zkeřovatěl a roste vesele dál.

Datum: 11.07.13 23:23

Prodej Garlonu 4 EC byl ukončen k 1.6.2012. Jedině jestli někdo nemá ještě zásobu. Teď je na trhu Garlon new, ale viděl jsem jej pouze ve velkém balení (5l). Roundup a podobné na řezné plochy zabírají a pařez odumře. Představa, že použití koncentrátu je účinější je nesprávná.Je tomu naopak. Používá se ředění 1:1.

doplněno 11.07.13 23:50:

Humbucker, každý mluvíme o něčem jiném. Pokud se glyfosát aplikuje do neuřízlého stromu, naředí se mízou. Na pařezu se lépe vstřebává ředěný.

Datum: 11.07.13 23:42

Ahoj. Promiň, ale mýlíš se. Už jsem takhle zastavil růst mnoha keřů a stromů a nikdy se z toho zásahu žádný nevzpamatoval. I u velkého stromu, když naděláš pár děr v patě kmene a do nich několikrát naleješ neředěný Roundup, tak ne za pár dní, ale měsíců je strom rezavý jak liška. Pokud někomu něco po zásahu ještě vyrostlo, tak neprovedl správný postup, nebo to vyrostlo z jinýho neotráveného kořene.

Od: jirbar*
Datum: 12.07.13 10:59

Pravda je že 2% Rondaupem jsem stříkal svlačec (většinou mu to neuškodí) a trochu jsem zasáhnul keřovou meruzalku, jinde zase keřovou mochnu a skalník praecox a vše odešlo. Svlačec jede dál.

No a ten Garlon jsem jen 1:1 natřel pařez nějaké osiky průměr asi 12 cm a konečně jsem se jí zbavil. Pořád to obrůstalo.

Jinak Garlon v tom 2% ředění (nebo 4 už nevím) je jedinečný na přesličku a trávě neublíží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.